Jak do cięcia płaszcz

Uszyć płaszcz własnymi rękami nie jest tak trudne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Najważniejsze jest dobrać właściwy model odzieży i kupić piękne tkaniny, której wybór jest ogromny. Ale przed rozpoczęciem szycia należy wykroić płaszcz.

Jak do cięcia płaszcz

Trzeba

  • – dzienniki do szycia;
  • – program do tworzenia wzorów;
  • – centymetr;
  • – milimetrową, papier lub folia;
  • – linijka, ołówek;
  • – wzorce;
  • – портновский kredkę;
  • – пальтовая tkaniny.

Instrukcja

1
Do tworzenia wykroju płaszcz potrzebne są dokładne wymiary figury. Więc zdejmij miarki i zapisz wyniki. Za pomocą centymetra zmierzyć obwód klatki piersiowej, bioder i talii, szerokość klatki piersiowej i pleców, długość pleców do pasa, obwód szyi, długość rękawa, a także określ żądaną długość płaszcza.
2
Skorzystaj z gotowych выкройками z czasopism szycia. W tabeli określ swój rozmiar. Na arkuszu wzorów znajdź wszystkie szczegóły i przez kalkę przenieść je na papier. Jest to najbardziej prosty sposób, jak do cięcia płaszcz.
3
Zrób wzór płaszcz z pomocą elektronicznego projektanta szablonów. Wpisz swoje wymiary w odpowiednią tabelę. Program automatycznie odbija niezbędne dane na wzór. Wydrukuj wzory, skleić arkusze w jedną całość i wyciąć części płaszcz.
4
Podczas korzystania z gotowych wykrojników zawsze istnieje margines błędu. Więc albo dopasować wzorce pod swoje wymiary, lub vykroyte płaszcz samodzielnie. Aby to zrobić, przygotować миллиметровку, narzędzia kreślarskie i cierpliwość.
5
Zacznij kroić płaszcz z oparcia. Narysuj prostokąt, którego szerokość jest równa kwartału obwód klatki piersiowej, długość odpowiada długości produktu. Zaznacz linią biustu i talii. Za pomocą szablonów narysuj пройму i wlewowy.
6
Podobnie oparciu vykroyte półce, ale zrób zapas na zapięcie. Wlewowy narysuj głębiej i narysuj подборт, który jest duplikat części środkowej półki z zapasem pod zamek i klapy płaszcza.
7
Wzór rękawa, pociągnij na wzajemnie prostopadłych prostych. Zaznacz długość i szerokość rękawa. Заузьте wzór w dół do szerokości nadgarstka. Z pomocą wzorców narysuj окат.
8
Oprócz podstawowych elementów zrób wzory kieszenie, kołnierz, pas, chcesz rozpocząć flirt, jeśli wymaga model płaszcz. Zaznacz na лекалах kierunek kapitałowych, nici, miejsca łączenia części. Wytnij wzory płaszcz.
9
Zegnij пальтовую podkładki na kapitał własny linii zadrukowaną stroną do środka. Rozłożyć na materii wszystkie szczegóły, pozostawiając miejsce na dodatki, zabezpieczyć je pinami. Krawca narysuj wzory, zrób spoiny 1,5-2 cm i Wyciąć części.
10
Vykroyte części oparcia, półek i rękawów płaszcza z wykończeniem materiału. Długość części dodać kilka mniej, niż z głównego materiału. Po przygotowaniu wzorów płaszcz przystąpić do szycia produktu.
logo
Kategoria:
Odzież

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.