Jak cofnąć aktualizację dla programu

Aktualizacje systemu operacyjnego stanowią dobrą okazję uaktualnić zainstalowane programy za darmo, zwiększyć bezpieczeństwo systemu i ustabilizować jej pracę. Tak twierdzą twórcy jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych na ziemi.

Jak cofnąć aktualizację dla programu

Instrukcja

1
Ale zdarzają się przypadki, gdy dać możliwość systemie kontaktować się z serwerami nie jest właściwe. Aby całkowicie wyłączyć aktualizacje systemu Windows, przejść do menu „Start”. Kliknij „Panel sterowania”. Dalsze działania zależą od wersji systemu Windows.
2
Jeśli masz system Windows XP w panelu sterowania wybierz „aktualizacje Automatyczne”. Kliknij dwa razy na tej karcie, a pojawi się nowe okno z parametrami i ustawieniami aktualizacji. W tym oknie należy wybrać jedną z czterech pozycji: – automatycznie (aktualizacje zawsze są pobierane i instalowane w systemie automatycznie, bez pomocy użytkownika); – instalowanie aktualizacji w trybie automatycznym, ale dać użytkownikowi wybór czasu instalacji; – informowania użytkownika, ale nie pobieraj ani nie instaluj aktualizacji automatycznie; – całkowicie wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu.
3
Aby system nie został zaktualizowany, tj. aby wyłączyć aktualizacje, wybierz ostatnią opcję. W przyszłości system operacyjny nie będzie automatycznie otrzymywać aktualizacje aż do momentu, gdy nie zmieniamy dane ustawienia. W Panelu sterowania w systemach Windows Vista i nowszych wersjach trzeba wybrać specjalny element „Windows update”. W oknie, które się pojawi ci będą dostępne niektóre polecenia. Należy wybrać „Ustawienia”.
4
Otworzy się nowe okno, w którym można wybrać tryb aktualizacji systemu z listy (podobnie jak listy w systemie Windows XP). Jest również możliwe, aby anulować lub ustawić możliwość pobierania zalecane, ale nie obowiązkowe aktualizacji. Aby wyłączyć automatyczne aktualizacje, w liście należy wybrać „Nie sprawdzaj dostępność aktualizacji”. Klikając „OK” potwierdzić swój wybór.
logo
Article Categories:
Internet-oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *