Jak bawić rocznego dziecka

Świeżo upieczony rodzice często głowią się, jak bawić się swojego ненаглядного roczniaka dziecka z korzyścią dla jego logicznego myślenia. Oto kilka sposobów, niż można zająć malucha.

Jak bawić rocznego dziecka

Trzeba

  • – kolorowe sznurówki lub taśmy
  • – obudowa od długopisu
  • – pakiet сушек (баранок)
  • – grube farby
  • – drewniane koraliki, guziki

Instrukcja

1
Jedną z ciekawych zajęć, które bardzo podobają się roczniakiem dzieci, – szycie, a dokładniej продевание laski w małe dziurki i нанизывание przedmiotów na sznurek. Ta gra doskonale rozwija zdolności motoryczne, myślenie dziecka i zmusić do rozwoju nie tylko logikę, ale i mowa.
2
Przed przystąpieniem do zabawnej grze, z góry przygotuj kolorowe sznurówki, drewniane lub plastikowe koraliki perełki, duże guziki (małe lepiej wykluczyć). Posadź malucha wygodnie na ciepłą podłogę i usiądź obok niego.
3
Dla pierwszego zajęcia weź, na przykład, pakiet z сушками (баранками) i obudowa od zwykłego długopisu. Następnie przełóż do niego kolorowy sznurek i zabezpieczyć zawiniątkiem, aby nie wyskoczył. Teraz zapewnij swojemu карапузу możliwość montażu na sznurek do suszenia (bułeczki), koraliki, guziki i uszyć z nich girlandę.
4
Po tym jak girlanda będzie gotowa, a suszenia (bułeczki) będą подъедены, powiesić jego pisma do kuchni, z zawiązanymi końce cali z obu stron. W razie potrzeby pomalować suszenia (bułeczki) пальчиковыми farbami w kolorowe kolory. A kiedy wieczorem tata przyjdzie z pracy, pochwal się przed nim razem z dzieckiem swoimi małymi nowymi osiągnięciami.
5
Przystępując do drugiej grze, można ograniczyć się tylko koronki lub wstążki, że będzie to zupełnie przeciwieństwo tego pierwszego. Czyli teraz będziesz nie szyć i zawiązać, a wręcz przeciwnie, krępowania. Do tego przywiązać piękne kolorowe sznurówki do drzwi mebli kuchennych. Dopilnuj, aby dziecko łatwo дотягивался, a sznurek łatwo развязывался.
6
Kiedy sznurówki będą przywiązani, pokaż крохе na własnym przykładzie, jak należy je rozwiązywać. Zaciekaw go z tej gry, aby maluch mógł się domyślić pociągnąć za końcówkę peruki i zdjął go. Spróbuj zwabić swojego dziecka tymi zajęciami, i wtedy pojawi się kilka minut dla siebie.
logo
Kategoria:
Gry i rozrywka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.