Jak zwolnić się rok po koreańsku

Urodziny dziecka to długo oczekiwany urlop, i nic dziwnego, że kochający rodzice chcą go uczcić w wyjątkowy sposób. Jednym z najciekawszych tradycji ma Południowa, gdzie pierwsze urodziny dziecka jest bardzo ważnym wydarzeniem i jest obchodzone z rozmachem.

Jak zwolnić się rok po koreańsku

Trzeba

  • – narodowy koreański lub po prostu elegancki garnitur;
  • – smażone ciastka ryżowe;
  • – owoce;
  • – potrawy z mięsa i ryb;
  • – książka;
  • – długopis;
  • – ryż;
  • – sztylet;
  • – nici.

Instrukcja

1
W przeszłości w Korei była wysoka śmiertelność dzieci. W zasadzie to było spowodowane brakiem wysokiej jakości opieki medycznej. Przy tym u roczniaka dziecka odporność wzrasta o 50% w porównaniu z noworodkiem. Dlatego w dniu, gdy dziecko została faktycznie zrealizowana rok, urządzano wielkie święto, bo to oznaczało, że dziecko poszło najbardziej niebezpieczny okres w życiu.
2
Zgodnie z tradycją, w pierwszy dzień urodzenia dziecka w zwyczaju ubierać się w narodową wietnamie ubrania. Chłopcy robili tradycyjny dla nieślubnych nakrycie głowy, a dziewczyny nakładają makijaż. Jednak nowoczesne koreańczycy nie zawsze przestrzegają tej zasady i może po prostu elegancko ubrać dziecko. Popularne są również małe garnitury z пиджаками i krawaty dla chłopców i sukienki księżniczki dla dziewczyn.
3
Gości na urodziny dziecka u koreańczyków w zwyczaju mówić do dwunastu godzin. Uważa się, że w pierwszej połowie dnia dobre duchy bardziej silne i reaguje na prośby, więc życzenia szczęścia i zdrowia dziecka, wyrażone przed południem, szybciej się spełnią.
4
Istnieje i zestaw tradycyjnych potraw, które stawiają na stole w pierwsze urodziny po koreańsku. Jeśli chcesz, aby święto odpowiadał tradycji, wśród innych smakołyków muszą być smażone ciastka ryżowe, owoce sezonowe, dania z ryb i mięsa.
5
Koreański urodziny słynie z przewidywaniem przyszłości dziecka. Na niski stolik umieścić rysunek, książki, pieniądze, długopis, sztylet (dla chłopców), maszyny do szycia, akcesoria (dla dziewcząt) i pozwól dziecku zabrać dowolny przedmiot. Jeśli dziecko wybierze ryż – wzrośnie urzędnika, książkę lub uchwyt – naukowcom, chłopiec, схвативший sztylet, stanie się wojownikiem, a dziewczyna, która wzięła nici – umiejętne рукодельницей. Dziecko, które wolał pieniądze, będzie bogaty. Jednak rodzice mogą stawiać żadnych przedmiotów według własnego uznania. Nowoczesne koreańczycy mogą umieścić na stole laptop (dziecko będzie programistą), фонендоскоп (znanym lekarzem), mikrofon (wokalistą).
6
Po zakoĕczeniu, zaproszeni goście wręczają dziecku prezenty i siadają do stołu. We współczesnej Korei po tym, jak tradycyjne dania, które przygotowali rodzice, zjedzone, uroczystość trwa w restauracji.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.