Jak zrobić wywar z owsa

Wywar z owsa od dawna jest używany do zapobiegania i leczenia chorób przewodu pokarmowego, takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody, zapalenie jelita grubego i inne. Ponadto dobrze sprawdza się jako działaniu ogólno wzmacniającym napoju i środki, нормализующего poziom cukru we krwi.

Jak zrobić wywar z owsa

Trzeba

  • – owies;
  • – mleko;
  • – woda.

Instrukcja

1
Do leczenia chorób przewodu pokarmowego przygotować wywar z owsa według następującego przepisu. Łyżkę ziaren namoczyć na noc w niewielkiej ilości wody. Rano odcedzić nadmiar płynu i przełożyć owies w garnku z 400 ml zimnej wody. Gotuj wywar na wolnym ogniu przez 20 minut. Dwa razy dziennie przed posiłkiem wypij szklankę uzyskanego napoju. Kiedy ból w nadbrzuszu można przyjąć dodatkową dawkę wywaru.
2
Do leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego przydatne wywar z owsa, przygotowany według innego przepisu. Szklanka ziaren zalać litrem zimnej wody i doprowadzić ciecz do wrzenia. Nie należy wyłączać gaz, dopóki woda nie wyparuje do połowy. Pij codziennie po 100 ml takiego napoju. W przypadku przewlekłego nadciśnienia tętniczego należy zwiększyć częstotliwość odbioru i dawkę o połowę.
3
W leczeniu wątroby i nerek przydatne mleczny wywar z owsa. Wlać łyżkę ziaren szklanką mleka i gotować, mieszając, przez około 15-20 minut. Ostudzić i przecedzić wywar. Zacznij leczenie od małej dawki — 40-50 ml. Stopniowo zwiększać dzienna ilość wypitego płynu do litra. Nie rezygnuj z terapii gwałtownie, w ciągu 7-10 dni zmniejsz ilość wywaru do pierwotnego. Spędzasz 3-4 leczenia w rok.
4
Zagotować szklankę owsa w litrze mleka. Odcedzić powstały napój. Należy go używać do leczenia chorób oskrzelowo, najlepiej na gorąco. Maksymalna dzienna ilość wywaru nieograniczony. W celu poprawy walorów smakowych napoju można dodać miód lub trochę masła.
5
Świeży wywar z owsa pomaga przy grypie. On usuwa toksyny i tym samym poprawia samopoczucie. Przygotuj go według dowolnego z powyższych przepisów i pić co godzinę przez kilka łyków. W większości przypadków, w końcu odzyskać od choroby można za 3-4 dni.
logo
Article Categories:
Medycyna niekonwencjonalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *