Jak zrobić antenę do cb radia

Antena jest nieodłącznym atrybutem walkie-talkie. Ale jej sygnału jest niewystarczająca do wykonania niezbędnych operacji, na przykład, w trudnych warunkach geograficznych. W tym przypadku anteny zwiększają samodzielnie.

Jak zrobić antenę do cb radia

Trzeba

  • – części do budowy radia;
  • – przewód o grubości 0,5 mm.

Instrukcja

1
Znajdź w internecie instrukcję montażu radia. Wybierz spośród nich tę, która by odpowiadała twoim potrzebom. Zbierz obudowa radia. Dla cewki L1 ustawienie zakresu na wartość 27-30 mhz. To dokładnie 11 zwojów drutu o grubości 0,5 milimetra przy użyciu danych płyty 10 mm średnicy.
2
Jeśli wymagana jest precyzyjna regulacja zakresu, użyj подстроечные kondensatory C1 w trybie odbioru danych i C2 odpowiednio w trakcie ich przesyłania. Należy przy tym pamiętać, że należy również wziąć pod uwagę tryb odbioru przełącznika SA1. Dostosuj zakres za pomocą specjalnego odbiornika kontrolnego fabrycznej produkcji. Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie, wyjąć słuchawki, a w nich ustawienia będzie przebiegać dużo szybciej.
3
Wykonaj ustawienia w trybie transmisji, wstępnie ustawiając położenie przełączników aby uzyskać głośnego syczenia w głośnikach słuchawek. Zapewnij uzyskania stałego zrównoważonego sygnału od używanego kontrolnej nadajnika, należy przy tym pamiętać, że nie wolno ci dotykać cewki L1. Należy postępować przy pomocy specjalnego построечного kondensatora C1.Po tym, jak do osiągnięcia pożądanych wyników, przejdź do mocowania konstrukcji elementami mocującymi.
4
Przymocować radio ściankach obudowy, uprzednio zakupionego w sklepach technologii radiowej lub innych punktach sprzedaży części zamiennych urządzeń radiowych. Sprawdzić działanie radia w stanie zmontowanym.
5
Podczas korzystania z domowej anteny w domowej roboty radia, najlepiej z wyprzedzeniem przewidywać moc anteny, ponieważ jej dalszy wzrost może nie tylko zaszkodzić urządzenia, ale i po prostu bezpowrotnie go zepsuć. Również staraj się wykonywać ustawienie anteny według określonego analogię.
Porada
Z góry licz moc sygnału.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.