Jak zrezygnować z fajnych instrukcji

Super instrukcja – to nie jest główny rodzaj działalności nauczyciela-предметника, a tylko dodatkowy aspekt pracy. Ale kierownictwo szkoły często stara się zmusić nauczyciela do wykonywania danych obowiązków.

Jak zrezygnować z fajnych instrukcji

Trzeba

  • – oświadczenie;
  • – rozkaz dyrektora.

Instrukcja

1
Super instrukcja – to dodatkowe obciążenie, kompleks nowych obowiązków, często długotrwały stres. Jeśli ktoś proponuje ci wziąć super instrukcja, to masz pełne prawo zrezygnować, kierując się rozporządzeniem nr 854 Rządu federacji ROSYJSKIEJ z dnia 30.12.2005. Ten dokument normatywny głosi, że super instrukcja może być włączone do obowiązków nauczyciela tylko za jego zgodą, potwierdzonego pisemnym oświadczeniem.
2
Dlatego do rezygnacji z fajnych instrukcji trzeba pod pretekstem zrezygnować z pisania wniosku. Można odwołać się do słabego zdrowia, skomplikowana sytuacja rodzinna, pragnienie, aby więcej czasu poświęcić pracy nad swoim przedmiotem (na przykład, dodatkowo prowadzić kółko). Ta taktyka pomoże ci uniknąć otwartej konfrontacji z instrukcją.
3
Jeśli przedstawiciel kierownictwa twierdzi, że rozkaz o powołaniu pana wychowawcą jest już podpisany, to oczywiste naruszenie zasad postępowania administracyjnego. Rozkaz musi być wykonane dopiero po otrzymaniu od ciebie odpowiedniego oświadczenia.
4
Decydując się zrezygnować z fajnych instrukcji, które już masz, staraj się unikać sytuacji konfliktowych. Nie sprawiaj źle o swoich uczniach i ich rodzicach. W swoim oświadczeniu o odstąpieniu od fajnych instrukcji wprowadź neutralny przyczynę, która nie очернит ani cudzego, ani swoją reputację. Mogą to być zarówno przyczyny o charakterze osobistym, jak i zawodowym. Na przykład, można opracować własny eksperymentalny szkoleniowo-metodyczny kompleks, potrzebujesz więcej czasu poświęcić pracy naukowej. Taka odejście ze stanowiska wychowawcy wystawi cię w korzystnym świetle jak przed dyrekcją, jak i przed organami kontroli.
5
Odstąpienie od fajnych instrukcji praktycznie nie jest możliwa tylko w przypadku, jeśli jesteś nauczycielką klas młodszych i prowadzi u nich lekcje. Zabudowa nowoczesnych szkół nie pozwala na przypisanie dodatkowego specjalisty do zajęć pozaszkolnych pracy. A nie w pełni jesteś nauczycielem-предметником, gdyż prowadzi cały kompleks lekcji u młodszych uczniów. Więc zrezygnować z fajnych instrukcji jest bardzo trudne.
logo
Kategoria:
Szkoły

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.