Jak znaleźć swoje zakładki

Aby nie zgubić się na stronach internetowych, użytkownicy zachowują najczęściej odwiedzane miejsca w pamięci przeglądarki. Takie „celuj i idź” w terminologii maniaków komputerowych nazywane zakładkami przez analogię z książkami.
Nie zawsze użytkownik zapisuje zakładki w tym podkatalogu, w którym planował. Na szczęście, funkcje przeglądarek pozwalają przywrócić porządek w zakładkach.

Jak znaleźć swoje zakładki

Trzeba

  • Komputer z podłączeniem do internetu;
  • Zainstalowana przeglądarka (dowolny).

Instrukcja

1
W przeglądarkach „Firefox”, „Opera” i „Internet Explorer” menu „Zakładki” znajduje się na górnym panelu. Kliknij to menu lewym przyciskiem myszy, a następnie wybierz grupę „Zarządzaj zakładkami”.
2
W „Google Chrome” i „Safari” zamiast panelu szukaj ikonę klucza lub koła zębatego w prawym górnym rogu. Kliknij go i znajdź opcję „Zarządzaj zakładkami” (ewentualnie „Menedżer zakładek”).
3
W wyświetlonym oknie lub na nowej stronie (w zależności od przeglądarki) pojawi się lista folderów i skrótów. Aby przesunąć obiekt, najedź na niego kursorem, naciśnij lewy przycisk myszy i przesunąć w odpowiednie miejsce. Zaznacz obiekt lewym przyciskiem myszy, kliknij парвую i wybierz polecenie usuń. Na życzenie przeglądarki potwierdź decyzję.

Jeśli chcesz skopiować link, kliknij go lewym przyciskiem myszy, kliknij prawym, w następnym menu wybierz polecenie „Kopiuj”. Wskaż folder docelowy, kliknij prawym przyciskiem i wybierz polecenie „Wklej”.

logo
Article Categories:
Internet-oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *