Jak zmotywować nastolatka na studia

Ludzkiej natury cechuje się potrzebę w poznaniu. Пубертатный okres – bardzo ważny etap kształtowania się osobowości. W tym czasie odbywa się nie tylko hormonalna przebudowa, ale i przebudowa w interakcji między inteligencją i emocjami.

Jak zmotywować nastolatka na studia

Instrukcja

1
Zakaz – nie панацеяОдно z głównych sprzeczności nastolatka polega na tym, że chce być dobry, ale nie lubi, gdy się go popierają. Wszelkie zakazy i grube ingerencji w jego życie wywołują w nim gwałtowne oburzenie, protest. Jeśli kategorycznie wymagać od nastolatka coś zrobić, najprawdopodobniej pójdzie na przekór. A jeśli jeszcze i pokrzepiał wymóg groźby kary, to tylko pogorszy sytuację.
2
Z czerwoną flagą w рукахДайте młodemu obywatelowi możliwość poczuć się częścią zespołu. To właśnie społeczna motywacja jest najbardziej skuteczna w odniesieniu do młodzieży. Będąc w zespole, człowiek doświadcza odpowiedzialność przed społeczeństwem za swoje działania. Opowiadaj dziecku o bohaterach i o bohaterstwie, o utalentowanych artystów i rzemieślników z „złote ręce”. Niech on вдохновится pomysł o doskonałych osiągnięciach, w myślach porównuje się z jednym z bohaterów. Motywować na studia będzie dążenie poczuć to słodkie uczucie, gdy zespół myślał o nim dobrze.
3
Osobisty примеромХоть nastolatek i stara się pokazać swoją niezależność, on nadal patrzy na ciebie i w pewnym stopniu ci naśladuje. Zapalony czy jesteś człowiekiem? Jeśli będziesz cicho i ponuro chodzić do pracy, a wieczorem „snu” przed telewizorem z butelką piwa, dobrego nauczy się od ciebie nastolatek? Zajmij aktywnej postawy życiowej sami, czytać książki, jeździć na nartach, grać w siatkówkę, вышивайте krzyżykiem. Przypomnij sobie, o czym sami marzyli w dzieciństwie, i spróbuj zrealizować swoje marzenie. Może chcesz nauczyć się języka chińskiego? Umieścić ataku scenie chodzi?
4
Nie wszerz, a вглубьВнимательно podejdź do wewnętrznego świata nastolatka, jego doświadczeń. On będzie czuć się nieszczęśliwy i samotny, jeśli wszyscy będą tylko wymagać, ale nikt nie poprosi o informację tym, czego on chce i co go niepokoi. Jeśli wydaje ci się, że dziecko zachowuje się źle, spróbuj dowiedzieć się przyczyny złych uczynków. Za pozornej „lenistwem” nastolatka często kryje się niezadowolenie z życia, rozwoju osobistego konflikt, brak normalnego kontaktu z rówieśnikami.
logo
Kategoria:
Szkoły

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.