Jak zmierzyć ciśnienie za pomocą pierścienia

Nowoczesne producenci sprzętu medycznego robią wszystko, aby ulżyć w cierpieniu pacjentów z wysokim lub niskim ciśnieniem krwi. Ciśnieniomierze, za pomocą których mierzy się ciśnienie, mocno weszły w nasze życie. Ale okazuje się, dowiedzieć się wartości swojego ciśnienia można i bez zbędnej aparatury, starych staroświecki sposób – zmierzyć ciśnienie za pomocą pierścienia na nitce i zwykłej drewnianej linijki.

Jak zmierzyć ciśnienie za pomocą pierścienia

Trzeba

  • złoty pierścionek (obrączka)
  • linijka drewniana
  • wełniana nić

Instrukcja

1
Zapoznać pozycji siedzącej, rozwiń ramiona, połóż rękę na stole. Nadgarstek podczas pomiaru ciśnienia musi znajdować się na jednym poziomie z sercem. Regulacja wysokości położenia nadgarstka i łokcia, podkładając zminimalizowane wałkiem ręcznik lub małe poduszki. Znajdź miejsce na nadgarstek, w którym dotykiem puls. Weź 5-6 głębokich oddechów, aby usunąć ewentualne nadmierne emocje.
2
Do złotego pierścienia bez kamieni (najlepiej gładką dolną stronę) i przywiązać wełnianą nić o długości około 40 cm Przeprowadź nić przez pierścień i zawiąż ją na węzeł. Pierścień będzie grać rolę wahadła.
3
Drewnianą linijkę dołączyć wzdłuż ręki, łącząc zerowy znak na osi z miejscem znalezionego bicie pulsu. Weź wątek za węzeł w drugą rękę i umieścić ją na łokciu, tak aby dopasować położenie pierścienia zero adnotacją na skali linijki. Kiedy pierścień „нащупает” puls rozpocznie się kołysać i kręcić się. Dopasuj ten punkt z zerem na linijce.
4
Powoli poprowadź nić z pierścieniem wzdłuż ręce w kierunku łokcia. Pierścień uspokoi. Ale zacznie się kołysać ponownie w miejscu, które zbiegnie się w skali z wynikiem niskiego poziomu ciśnienia krwi (w milimetrach). Zapamiętaj je i dalej prowadzić pierścień dalej. Następnym razem pierścień kręcić i pokaże poziom najwyższego ciśnienia tętniczego krwi. Po otrzymaniu obu wskaźników, zapisz je.
5
Powtórz pomiar kilka razy przez 2-3 minuty. Potrzeba kilka razy dziennie mierzyć ciśnienie krwi często przynosi dodatkowe emocje. Ogólnie rzecz biorąc, dane z pierwszego podejścia, dlatego są zawyżone. Należy o tym pamiętać przy ustalaniu wyników.
6
Istnieje jeszcze jedna metoda zmierzyć ciśnienie pierścieniem – gdy pierścień jest czujnik ciśnieniomierza elektronicznego, надеваемый na palec. I choć nie ma pewną wygodę podczas wykonywania pomiarów (na przykład, nie trzeba zdejmować odzież wierzchnią, wygodny do stosowania w drodze, za kierownicą), ale dokładność tego urządzenia jest wystarczająco duży.
Należy zwrócić uwagę
Chociaż metoda pomiaru ciśnienia pierścień jest w wystarczającym stopniu wiarygodne, jednak zakup przy pierwszej okazji ciśnieniomierz produkcji przemysłowej – mechaniczny lub elektroniczny (automatyczny lub półautomatyczny).

Porada
Podstawowa zasada pomiaru ciśnienia krwi – nadgarstek powinien znajdować się na jednym poziomie z sercem!

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.