Jak zmienić nazwę linki

Nazwa linki – to po prostu wyświetlana jest słowo, którym zakodowany w ten lub inny adres internetowy. Można go zmienić w każdej chwili, jeśli masz dostęp do edycji konkretnego wiadomości.

Jak zmienić nazwę linki

Trzeba

  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Otwórz żądaną wiadomość. Znajdź i kliknij przycisk „Edytuj”. W niektórych przypadkach może się nazywać Edit, Change, „Zmiana” lub podobnie. Konkretny tytuł zależy od platformy i kraju przebywania serwera.
2
W oknie edytora wybierz tryb HTML. Na niektórych blog-platformach nazywa się „Źródło”. Ważne jest, aby był włączony to właśnie ten tryb, a nie „edytor Wizualny”.
3
Znajdź odpowiedni link. Ona, najprawdopodobniej, wygląda w edytorze mniej więcej tak: twoja nazwa. Zamiast starego nazwy wprowadź nową, na podstawie kontekstu i swojej wyobraźni.
4
Jeśli twój link nie zostało oprawione w ogóle (był tylko adres), użyj te tagi, a nazwa linki wymyśl zgodnie z kontekstem.
5
Sprawdź działanie łącza w trybie podglądu. W tekście nie powinno być widać nic, oprócz planowanego nazwy. Kliknij na link do dodatkowej weryfikacji (błąd 404 jest zablokowane).
6
Zapisz uaktualniony komunikat i zamknij edytor. Zobacz nowy tekst, w celu sprawdzenia jego poprawności.
7
W edytorze wizualnym, jednak, zmienić nazwę łącza, jest również możliwe. Służą do tego inne narzędzia. Najpierw otwórz wiadomość do edycji i ustaw tryb.
8
Wskaż odpowiednie łącze w pełni. Znajdź w górnym pasku narzędzi przycisk sterowania linkami. Ona jest zarejestrowana jako dwa ogniwa łańcucha, globus lub podobnego intuicyjny symbolem.
9
Klikając na niego, wypełnij proponowane pola. Wprowadź adres łącza w pełni (na przykład, nie strona główna serwisu, a konkretny punkt) i pożądaną nazwę. Określić dodatkowe ustawienia według potrzeb i życzenia.
10
Sprawdź wiadomość w podglądzie i zapisz.
logo
Kategoria:
Blogów

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.