Jak wstawić link do obrazka w html

Na blogu lub na innym zasobie mogą zawierać nie tylko informacje o konkretnym zagadnieniu, ale i bezpośrednie linki do źródła informacji lub innych zasobów. W szczególności, edytor HTML pozwala wyciągnąć linki do plików graficznych.

Jak wstawić link do obrazka w html

Trzeba

  • Dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Najprostszym sposobem dokonania linki, w tym łącza do obrazu, składa się z następujących znaczników: tekst objaśniający . Jako adres strony daj link do sam plik graficzny, na przykład: http://www.site.com/mypicure.jpg. W пояснительном tekście można podać nazwę pliku lub inne informacje. Podczas oglądania gotowego wiadomości widoczny będzie tylko on, zdjęcie otworzy się po kliknięciu kursorem.
2
Obraz może być, powołując się na samego siebie lub inny plik graficzny. Dla takiego przypadku wklej następujące tagi: #image.jpg. Adres strony – adres, który pojawi się po kliknięciu myszką; adres URL zdjęcia – adres zdjęcia, na którym trzeba klikać. Tekst objaśniający pojawia się po najechaniu kursorem. Link przy określonym projekcie otworzy się w nowym oknie.
3
Jednak te sztuczki są opcjonalne, jeśli po prostu chcesz opublikować zdjęcie w swoim komunikacie. Najważniejsze – znać jej adres w sieci. Włóż tagi: #image.jpg. Adres obrazka powinien wyglądać mniej więcej tak: http://www.site.com/mypicure.jpg.
4
Dodatkowe opcje pozwalają dostosować wymiary wyświetlanego obrazu. W tym celu skorzystaj z tagiem width= i height=. Używać obu opcjonalnie, po wskazaniu jednego z nich drugi parametr zmieni się proporcjonalnie. Po tagu umieść dowolną wysokość lub szerokość obrazu w pikselach. Wynik może wyglądać tak: #image.jpg
Należy zwrócić uwagę
Przed utworzeniem wiadomości z HTML-znaczniki upewnij się, że włączony jest odpowiedni tryb edycji. W przeciwnym razie tagi nie zostaną wyświetlone.
Obraz-link lub zdjęcie-ilustracja wyświetlany jest w twoim poście, dopóki nie zostanie usunięta z sieci. Podczas przenoszenia kody przerobić.

logo
Article Categories:
Blogów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *