Jak złożyć prywatne zaproszenie dla cudzoziemca

Istnieją różne sposoby uzyskania wizy do Federacji Rosyjskiej, w zależności od celów, z którymi wchodzi się w kraju. W szczególności, jeżeli cudzoziemiec jedzie do krewnych i znajomych, mu wystosował zaproszenie dla uzasadnienia jego przyjazdu do kraju.

Jak złożyć prywatne zaproszenie dla cudzoziemca

Trzeba

  • – paszport zapraszającego;
  • – kopia paszportu lub innego dokumentu tożsamości zapraszanego;
  • – pieniądze do zapłaty cła.

Instrukcja

1
Sporządź list gwarancyjny. W nim trzeba wskazać, że bierzesz na siebie odpowiedzialność i koszty utrzymania cudzoziemca w Rosji. Trzeba będzie zapewnić mu schronienie w czasie, gdy on będzie w kraju. Przykład takiego listu można znaleźć w Federalnej służbie migracyjnej (FMS) w miejscu zamieszkania.
2
Poproś gości, aby wysłać kopię swojego dowodu osobistego. Tłumaczenie dokumentu na język polski nie jest wymagane, jeśli znajduje się tekst w języku angielskim.
3
Zapłać opłatę drogowa na dekoracji zaproszenia. Wynosi ona pięćset rubli (dane za 2012 rok). Można to zrobić w dowolnym banku. Dane FMS na miejsce zamieszkania, można dowiedzieć się w Sbierbank. W oddziałach tego banku na specjalnych stoiskach umieszczone próbki składania dokumentów płatniczych do wpłacania pieniędzy za różne usługi publiczne. Tam są przykłady wypełniania kwitów do FMS.
4
Znajdź adres samorządu FMS na stronie internetowej organizacji – http://www.fms.gov.ru. Przyjdź tam w określonym czasie pracy ze wszystkimi dokumentami. Na miejscu należy wypełnić wniosek o udzielenie zaproszenia na wjazd do Federacji Rosyjskiej. Wyślij dokumenty pracownika organizacji.
5
Poczekaj, aż dekoracji zaproszenia. Zwykle to trwa miesiąc, ale jeśli otrzymamy potwierdzenie, że przyjazd do Rosji cudzoziemcowi pilna potrzeba, to mogą iść na spotkanie i skrócić czas rozpatrzenia do 1 tygodnia. Gdy to zostanie zrobione, przyjdź w FMS i zabrać go. Dalej trzeba będzie wysłać go do tego cudzoziemca, dla którego jest оформлялось. Z tym dokumentem będzie on w stanie uzyskać wizę do Rosji.
Należy zwrócić uwagę
W niektórych przypadkach FMS może odmówić wydania zaproszenie dla cudzoziemca. To może być związane z różnymi rodzajami naruszenia prawa, a w przypadku, gdy chce przyjechać do miejsca ze specjalnym trybem pobytu – z niewydolnością jego praw, to.

logo
Kategoria:
Dokumenty i wizy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.