Jak złożyć pierwszy arkusz referatu

Strona tytułowa referatu może powiedzieć bardzo wiele o poziomie ucznia. Ta strona pracy wykazuje świadomość ucznia o wymaganych standardach, jego umiejętność pracy z informacjami i z edytora tekstu. Dlatego do projektowania strony tytułowej referatu należy podejść z całą odpowiedzialnością.

Jak złożyć pierwszy arkusz referatu

Trzeba

  • – komputer;
  • – papier.

Instrukcja

1
Sprawdzenie zasad dotyczących standardów projektowania tytułowych arkuszy w swojej szkole, ponieważ w każdym z nich mogą mieć indywidualne zalecenia. Jeśli takowych nie ma, skorzystaj z ogólnie przyjętymi normami, opierającymi się na Gościu.
2
Ponieważ strona tytułowa referatu jest jego pełnoprawnym stronę, zrób standardowe pola, jak i na pozostałych arkuszach. Według oficjalnych wymagań, należy wykonać następujące marginesy: z góry i z dołu na 2 cm, lewy – 3 cm, prawy – 1 cm Składać pola ramki i linii nie jest zalecane.
3
Odwrót od granicy górnego pola 3 cm i zamów górny blok informacyjny. Powinien on zawierać:• nazwę ministerstwa lub urzędu, w system, którego wchodzi instytucja;• pełna nazwa uczelni;• nazwa klasy.
4
Odwrót od górnego bloku 5-6 cm i napisz słowo „Referat”. W następnym wierszu jest dozwolone wskazanie przedmiotu. Poniżej wpisz temat pracy, nie używając cudzysłowu i samego słowa „temat” przed nią. W tym przypadku wskazane jest skorzystać z większą czcionką.
5
Złóż sekcji informacje o osobach posiadających i sprawdzających referat. W zależności od specyfiki pracy, można podać nazwę swojego opiekuna naukowego. Do podania należy wyliczyć w słupek, pozostawiając na wierszach miejsce dla podpisów.
6
Odchodząc 2 cm od dolnej granicy pola, wpisz swoje miasto, oddzielone przecinkami – rok (przy tym słowo „rok” nie pisze).
7
Zbieraj strona tytułowa czcionką Times New Roman, nie używając przy tym kursywa. Wielkość czcionki określić samodzielnie, w oparciu o potrzeby zaznaczania poszczególnych punktów. Dla wszystkich powyższych bloków zrób centralne wyrównanie. Wyjątek stanowią tylko wiersze „Wykonał:”, „Sprawdziłem:”, które należy złożyć w prawym wyrównanie.
logo
Kategoria:
Szkoły

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.