Jak zdobyć pieniądze na giełdzie pracy dla swojego biznesu

Uzyskać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej można w Centrum zatrudnienia. Do tego trzeba mieć status bezrobotnego i biznes-plan przyszłości przedsiębiorstwa. Kwota dotacji w 2012 roku wynosi 58800 rubli.

Jak zdobyć pieniądze na giełdzie pracy dla swojego biznesu

Trzeba

  • paszport, dokument o edukacji, NIP, świadectwo pracy, СНИЛС, zaświadczenie o średniej płacy w ciągu ostatnich 3 miesięcy, biznes plan.

Instrukcja

1
Początkowo trzeba wstać do ewidencji w ЦЗН. W tym celu potrzebne są następujące dokumenty: paszport, dokument o wykształceniu, NIP, świadectwo pracy, СНИЛС, zaświadczenie o średniej płacy w ciągu ostatnich 3 miesięcy od pracodawcy.
2
Duże problemy często wynikają właśnie z udzieleniem pomocy na temat płac. Ona musi być zainstalowany ЦЗН próbki, wypełnia się na specjalnym formularzu i zawiera pewne dane. A mianowicie w prawym górnym rogu nazwę organizacji, dane, adres. Na dole powinny znajdować się podpis głównego księgowego i kierownika organizacji. W przypadku braku na stanie przedsiębiorstwa stanowisku głównego księgowego, za niego musi podpisać kierownik, z dopiskiem i. o.
3
Najtrudniejszy krok to sporządzenie biznes planu w celu uzyskania dotacji. W nim należy opisać swój pomysł na przyszłości firmy, na co zostaną przeznaczone środki. W biznes planie należy prowadzić obliczenia finansowe i wskaźniki rentowności, opłacalności.
4
Do sporządzenia dokumentów finansowych można skontaktować się specjalistyczne firmy. Za opłatą pomoże ci i obliczyć wszystkie wskaźniki finansowe swojej przyszłej działalności. Napisz w biznes-planie jak szybko chcesz i jest w stanie osiągnąć progu rentowności, o tworzeniu nowych miejsc pracy. W stronie wydatków należy wskazać, że dotacja będzie przeznaczona na środki trwałe lub aktywa materialne, a nie na wynajem lub reklamy.
5
Po sporządzeniu biznes planu trzeba będzie go chronić przed komisją.
6
Jeśli wszystko się udało i dobrze się bronili swój biznes plan, otwierać IP SP. z o. o. lub. Wszystkie kwoty wydatków na otwieranie także będą kompensowane ЦЗН.
7
Przyznanie dotacji trwa zwykle od 1 do 6 miesięcy. A przez 3 miesiące po otrzymaniu należy zgłosić o swoich wydatków na dotacje.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.