Jak zbudować sklep na swojej działce

Zgodnie z artykułem nr 263 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ, właściciel gruntu ma prawo budować na nim budynki, budowle, a także wydawania pozwolenia na budowę na inną osobę. Do budowy sklepu na działce się w rodzinę, należy przygotować dokumentację projektową i uzyskać pozwolenie w wydziale architektury i urbanistyki (artykuł nr 222 kodeksu CYWILNEGO federacji ROSYJSKIEJ, Urbanistycznych kodeks federacji ROSYJSKIEJ).

Jak zbudować sklep na swojej działce

Trzeba

  • – zmienić rodzaj dozwolonego użytku размежеванного działki;
  • – zarejestrować odrębne prawo własności;
  • – uzyskać pozwolenie na budowę;
  • – złożyć dokumenty NIESPRAWNY lub YUL;
  • – uzyskać licencję;
  • – uzyskać zezwolenie stacji sanitarno-epidemiologicznej;
  • – uzyskać zgodę administracji.

Instrukcja

1
Można zbudować sklep na własnej działce, ale przy tym należy zmienić rodzaj dozwolonego użytku ziemi (ustawa nr 172-Ф3). Jeśli twój działka odnosi się do ziem osiedli i widokiem dozwolonego użytku jest indywidualne budownictwo mieszkaniowe, a także, jeżeli na działce jest już wybudowany dom mieszkalny, trzeba spędzić межевание, oddzielając dom mieszkalny z działalności zabudowy.
2
Następnie zwrócić się do organów samorządu terytorialnego z wnioskiem o zmianę rodzaju dozwolonego użytkowania gruntów, które oddzielone do budowy sklepu. Jeśli ci wydali rozporządzenie, zezwalająca na zmianę rodzaju dozwolonego użytku, należy skontaktować się z Federalny Urząd jedno rachunkowości ziemi, katastru i kartografii w celu dokonania wpisu do jednolitego rejestru.
3
Skontaktuj się z ФУГРЦ z wnioskiem. Ci złożą odrębne prawo własności na dwa размежеванных działki.
4
Wywołaj licencjonowanego architekta do sporządzenia projektu i szkicu sklepu i inżynieryjno-technicznych komunikacji.
5
Skontaktuj się z działem architektury i urbanistyki. Przedstaw projekt, szkic, dokumentów prawnych na działkę. Otrzymasz akt zgody, który należy podpisać w administracji, w dzielnicy komunalnych operacyjnych, w rejonowej straży ochrony, w SES.
6
Jeśli wszystkie uzgodnienia wypadły pomyślnie, otrzymasz pozwolenie na budowę i złożyć budowlany paszport. Otrzymane dokumenty, zezwalające na budowę, zarezerwuj w administracji lokalnej.
7
Po zakończeniu budowy należy wpisać w budynek sklepu w eksploatacji, zarejestrować prawa własności w ФУГРЦ.
8
Aby rozpocząć handel, otrzymasz dokumenty NIESPRAWNY lub YUL, licencję, zezwolenie stacji sanitarno-epidemiologicznej i administracji.
logo
Article Categories:
Przedsiębiorczość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *