Jak zbudować dom w hiszpanii samemu

Zbudować dom za granicą jest często tańsze niż w małopolsce. Szczególnie ważne posiadanie swojego domu za granicą dla każdego, kto tam pracuje lub zamierza pracować. Niektóre kraje charakteryzują się doskonałymi warunkami klimatycznymi, na przykład, Hiszpania. Jak trudno jest zbudować dom w Hiszpanii rosjanin?

Jak zbudować dom w hiszpanii samemu

Instrukcja

1
W Moskwie istnieje wiele firm, zajmujących się pomoc w zakupie lub budowie domu za granicą. Są firmy, które specjalizują się w Hiszpanii. Warto udać się do jednej z takich firm, ponieważ ich pracownicy pomogą ci złożyć niezbędne dokumenty i znaleźć architekta dla twojego przyszłego domu.
2
W Hiszpanii prawie cała ziemia jest własnością prywatną. Działki są sprzedawane swobodnie, w tym i nierezydentów. Przy zakupie działki trzeba będzie zapłacić podatek w wysokości 7% od wartości transakcji, jeśli masz zamiar budować dom od razu, lub w wysokości 16%, jeśli nie planujesz rozpocząć budowę w przyszłym roku. Cena jednego metra kwadratowego ziemi w Hiszpanii różni się w zależności od bliskości do morza lub miast. Średnia cena za metr kwadratowy ziemi na wybrzeżu – 200 euro.
3
Etapy budowy domu w Hiszpanii następujące:
1. Wybór i zakup działki.
2. Wybór przykładowego projektu domu, zatrudnianie architekta.
3. Uzyskanie pozwolenia na budowę (to sprawia, że architekt). Trzeba będzie zapłacić opłatę urzędu miasta, w którym będziesz budować dom – około 4,5% od kosztów materiałów budowlanych dla twojego domu.
4. Podpisanie umowy na budowę.
5. Właściwie budowę. W zależności od złożoności projektu może trwać od 8 miesięcy.
6. Oddanie domu do użytku.
4
Budowa domu w Hiszpanii jest około 15-20% tańsze, niż zakup gotowego. Cena budowy jednego metra kwadratowego domu w Hiszpanii może kosztować około 600 euro i wyżej – wszystko zależy od tego, jaki dom zbudujecie.
logo
Kategoria:
Inwestowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.