Jak zawiązać baldachim

Baldachim na łóżko – to nie tylko funkcjonalne urządzenie, które chroni śpiącego dziecka lub osoby dorosłej przed kurzem, owadami i promieniami słonecznymi. Eleganckie upięcia nad miejscem do spania uszlachetnia wnętrze, nadają mu niepowtarzalny luksus. Od tego, jak dokładnie będzie związana baldachim, zależy wygoda w użyciu powłoki dekoracyjnej i wygląd całej sypialni.

Jak zawiązać baldachim

Trzeba

 • – gzyms i uchwyt do korony;
 • – baldachim z przezroczystej tkaniny;
 • – plecionki lub taśmy;
 • – tkanina-towarzysz dla zawiasów i zavyazok;
 • – taśmy kurtyny;
 • – dwa guziki lub akrylowe;
 • – подхваты;
 • – maszyna do szycia;
 • – haki do pickup;
 • – 2-4 pierścienie na sufit;
 • – 2 panele drewniane-ramy;
 • – elementy dekoracyjne na swój smak.

Instrukcja

1
Zawiesić baldachim nad łóżeczko można za pomocą specjalnego uchwytu, który jest sprzedawany w sklepach wraz z gotowym łagodnym. Jest on instalowany w głowach mebli, lub na jej tylną ściankę.
2
Górny sznurek fabrycznej lub domowej roboty baldachim jest w wymienny gzyms. Aby ładnie zawiązać baldachim na uchwycie, użyj dekoracyjną taśmę lub капроновые taśmy. Powikłaniem ciągniony przez kulisku.
3
Można uszyć na końce tasiemek drukowane figurki serc, zabawnych zwierząt, kwiatów. Taśmy są składane w formie eleganckiego banta. Baldachim zaleca się urządzić w tym samym stylu z перевязью – zakładka łuki (zabawki) w dolnej krawędzi na kant lub falbanki.
4
Dla dużego łóżka nietrudno wykonać domowy uchwyt. Na przykład, kup gzyms na zasłony z zaokrąglonymi narożnikami i powiesić go na ścianie nad miejscem do spania.
5
Szyć na górnej krawędzi korony полотняные pętli-wymienniki ciepła, lub pętli na guziki – będą rejestrowane na gzyms. Inna opcja – specjalne taśmy kurtyny, która настрачивается z góry baldachim.
6
Baldachim na завязках zaleca się łączyć z domowych полотняными zabierani. Do nich należy wykroić paski z tej samej tkaniny, z której wykonane są inne elementy dekoracyjne: podwiń na dolnej i górnej krawędzi, falbanki. Praca krawędzi pickup na maszynie do szycia; zrób zamek z ozdobnych guzików lub większych koralików. Ponad długimi paskami tkaniny można po prostu przejąć płótno baldachim i zawiązać go.
7
Przymocować do ściany z dwóch stron łóżka specjalne haki do pickup, które są zwykle używane przy projektowaniu otworów okiennych. W razie potrzeby otworzyć baldachim można usunąć płótno w подхваты z dwóch stron i zasłona baldachim równe fałdy. Kiedy trzeba będzie go zamknąć, wystarczy rozpiąć lub uwolnić полотняные paski.
8
Dopuszczalne w ogóle nie wiązać baldachim. Jest to możliwe, jeśli zainstalować po obu stronach łóżka drewniane panele, a na suficie zamontować 2 lub 4 ringi. Wtedy pozostanie pominąć długą półprzezroczysta tkanina przez sufitu okucia, następnie naciągnąć go na pasku. Taka opcja dekoracji sypialni szczególnie elegancko wygląda, gdy baldachim spada z podłogi.
Porada
Sposobów dekoracji łóżka za pomocą korony istnieje wiele. Przejrzyj informacje o ciekawych wnętrzach rozwiązań w internecie, prasie, katalogach firm handlowych. Tak ci będzie łatwiej wykonać odpowiedni baldachim do swojego łóżka.

logo
Article Categories:
Trendy mody

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *