Jak zarobić na giełdzie

Pytanie „jak prawidłowo inwestować pieniądze” nurtuje wielu ludzi. Naprawdę, od prawidłowego dysponowania pieniędzmi zależy pomyślność w teraźniejszości i w przyszłości. Oczywiście, można umieścić swoje pieniądze na konto w banku i przez rok zdjąć z małą dokładką, ale jeśli policzyć, ile w ciągu roku oszczędności „zje” inflacja, zdasz sobie sprawę, że dostaniesz dokładnie tyle, ile odłożył. Gry na giełdzie – ryzykowny sposób, ale jeśli nauczysz się, jak prawidłowo inwestować swoje pieniądze w papiery wartościowe, to zysk z nich będzie nieporównywalnie większa, niż przy tradycyjnym wkładzie.

Handel papierami wartościowymi - wysokiego ryzyka, ale dobry interes

Instrukcja

1
Na czym polega ryzyko? Z wkładem wszystko jasne: jeśli bank zbankrutował, to dzięki systemowi ubezpieczenia, twój wkład zwróci ci państwo. Z akcjami wszystko inaczej. Zysk można uzyskać, a może i nie dostać, ponadto, można grać sobie na straty. Słowem: im większe ryzyko, tym większy zysk.
2
Najmniej ryzykowne kupować papiery wartościowe „blue chip”. To firmy, które są mniej narażone na żadnym wahaniom rynku. To takie firmy, jak Sbierbank, Gazprom, Lukoil, RAO UES Rosji. Stabilne firmy w regionach, ale po to, aby kupować papiery wartościowe nie bardzo znanego koncernu, trzeba mieć wiarygodne informacje o jej zajęciach.
3
Dlaczego warto kupować akcje blue chip”? Bo w każdej chwili możesz je szybko sprzedać z możliwie najmniejszymi stratami dla siebie.
4
Co do rynku walut, to na początku zaleca się, aby grać na wolnych parach walut. Na przykład, euro-funt czy euro-frank. Oczywiście, dochód dostaniesz nie jest bardzo duży, ale i to jest mało prawdopodobne, że прогорите. Podczas pracy z tak zwanymi „agresywne parami walutowymi”: funt-dolar kanadyjski, funt-ena i tak dalej, wahania kursów jest znacznie więcej i początkujący gracz nadążyć za tym będzie praktycznie niemożliwe. Ale przy korzystnym scenariuszu i szybkiej reakcji można uzyskać dochód do 180% w skali roku (odpowiednio zysk – 80%).
5
Zaczynając pracę na giełdzie, należy zakupić początkowe gospodarcze wiedzę, nauczyć się analizować rynek i podejmować decyzje. Mało komu uda się od razu nauczyć się poprawnie przewidzieć kursy papierów wartościowych, walut lub. Najczęściej, z głową rzucając się w wir handlu, ludzie tracą pieniądze i zainteresowanie w dalszej grze.
6
Jeszcze jedna zasada – nigdy nie rzucaj wszystkie swoje pieniądze w zakup akcji. Podziel je na 3-4 części, z których część 1 można włożyć w banku, 2 część – w walucie, 3 część w państwa Obligacje i tylko 4 część użyć do zakupu papierów wartościowych. A, i tę kwotę trzeba podzielić pomiędzy papierami wartościowymi różnych firm, nie tylko krajowych, ale i zagranicznych. Niech te firmy będą z różnych branż, na wypadek kryzysu w jednej z nich. Działając w ten sposób można bezpiecznie chroń się od całkowitego upadku.
7
Pojawia się pytanie: „ile pieniędzy potrzebujesz, aby zacząć grać na giełdzie?” Zacznij od kilku tysięcy rubli, aby zrozumieć, co to za praca. Stopniowo zdobywając doświadczenie, będziesz stopniowo uzupełniać konto, zwiększyć obroty.
8
Bardzo cenne umiejętności w grze na giełdzie – to poprawna analiza rynku. Analiza fundamentalna opiera się na ocenie rzeczywistej wartości akcji. Do tego składają się wszystkie aktywa, z uwzględnieniem przychodów przyszłych okresów, liczą kapitalizacji emitenta akcji i podzielić otrzymaną sumę przez liczbę wyemitowanych akcji. W rezultacie otrzymują rzeczywistą wartość akcji. Porównując tę wartość z wartością na rynku, decydują: kupić akcje lub sprzedawać. Analiza techniczna opiera się na nauce grafika kosztów akcji. Ten sposób jest bardzo prosty i posługuje się nim większość uczestników rynku.
9
Podsumowując, co do zasady pracy na giełdzie papierów wartościowych: nigdy nie ryzykuj za mordę. Tej zasady trzymają się wszystkie najbardziej udane gracze.
logo
Article Categories:
Praca w domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *