Jak zarejestrować obywatela federacji ROSYJSKIEJ w Moskwie

Zgodnie z rosyjskim prawem każdy człowiek powinien mieć rejestrację na tej czy innej stronie. Szczególnie surowo zasada ta jest przestrzegana w Moskwie, gdzie miejskiego lub wojewódzkiego zameldowania bardzo trudno znaleźć pracę. Jak można zmienić rejestrację w tym mieście?

Jak zarejestrować obywatela federacji ROSYJSKIEJ w Moskwie

Trzeba

  • – paszport;
  • – zezwolenie od właściciela;
  • – umowa o korzystanie z mieszkania;
  • – umowa najmu;
  • – akt własności.

Instrukcja

1
Zdecyduj, jaka rejestracja potrzebujesz – stała lub tymczasowa. I jedna, jak i druga dają prawo do pobytu i pracy w Moskwie, przy czym tymczasową można zmienić bez utraty zamieszkania w innym regionie, jeśli takowa jest. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, bardziej realny wariant drugi – właściciel raczej nie zgodzi się przepisać na ciebie w swoim mieszkaniu na stałe.
2
Zbierz niezbędne dokumenty. Trzeba będzie pisemna zgoda właściciela, a do tymczasowego zameldowania w mieszkaniu – wszystkich sąsiadów z pokoju do pokoju. Także, jeśli rezerwujesz stałe zameldowanie w Moskwie trzeba będzie sporządzić umowę użytkowania mieszkania. Nie musi być poświadczony notarialnie, wystarczy podpisów ludzi, między którymi jest zawarta umowa. Jeśli masz już umowę najmu, to będzie za mało. Nowa umowa musi w tym przypadku, jeśli, na przykład, mieszka u przyjaciół za darmo. Zrozumialem ze świadectwa własności do mieszkania i dodaj ją już istniejących dokumentów.
3
Odwiedź lokalne biuro Federalnej służby migracyjnej lub Jeden informacyjny centrum rozliczeniowe. Przedstawić wszystkie dokumenty i wypełnić specjalne oświadczenie do tymczasowej lub stałej rejestracji. Zapłacisz odpowiednią państwową cło i zostaw tam swój paszport do umieszczania znaku o rejestracji.
4
Na podany przez ciebie termin zabrać paszport z instytucji rządowych. Można uznać oficjalnie zarejestrowanym na wybrany adres. Jeśli kupiłeś czasową rejestrację, to trzeba będzie wznowić ją po każdym wygaśnięcia.
Należy zwrócić uwagę
W Moskwie istnieje wiele firm oferujących szybkie dokonywanie rejestracji. Jednak należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z nim – mogą działać nielegalnie w uzyskaniu wartościowych.

Porada
W rejonowej administracji Federalnej służbie migracyjnej mogą wymagać, aby podczas procesu rejestracji wraz z tobą był obecny i właściciel. Przed wizytą tam najlepiej zadzwonić do centrum kontaktu z klientem i wyjaśnić tę informację.

logo
Article Categories:
Prawo cywilne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *