Jak zapamiętać wszystkie słowa języka angielskiego

Znajomość języka angielskiego stopniowo staje się koniecznością dla wielu ludzi, ale zderzenie z problemem zapamiętywania nowych słów wciąż aktualna. Dla rozwoju języka i rozszerzenie słownictwa trzeba trochę cierpliwości.

Jak zapamiętać wszystkie słowa języka angielskiego

Instrukcja

1
Umieść małe listki na czołowych miejscach mieszkania. Zapisujcie się do nich słowa, transkrypcji i tłumaczenia, a następnie przywiązują do szafek w kuchni, na lusterka, komputer i inne miejsca, gdzie jesteś częściej niż w pozostałych. Dodawaj codziennie po trzy – pięć nowych liści, nie zdejmując stare. Dzięki tej metodzie będziesz pamiętać wystarczająco duża ilość nowych słów.
2
Czytaj słowniki. Spróbuj użyć tych świadczeń nie tylko do wyszukiwania nieznanego słowa, ale i do zapoznania się z nowymi. Przed snem przewracając słownik, прочитывая na stronie lub arkusza. Wiele nieznanych słów pozostaną w pamięci i będą stopniowo pojawiać w twojej wypowiedzi.
3
Oglądaj angielskie filmy z angielskimi napisami. Nie ma nic lepszego, jem łączyć przyjemne pożytecznym. Wciągająca fabuła, ulubionych aktorów i nauka języka w jednym pakiecie, to, co jest potrzebne do нескучной studiów. Najpierw będziesz często rozproszony na napis na dole ekranu, ale z czasem się do tego przyzwyczaić, i oglądać tam tylko w ważnych sprawach.
4
Czytaj metodą Eliasza Franka. Książki nie zmieniają treści wielkich dzieł, a po prostu mają wkładkę z rosyjskiego tekstu, tłumaczenia i leksykalnych komentarza. W ten sposób otrzymasz oryginał literatury angielskiej i masz możliwość, aby nie zaglądać do słownika, za każdym razem w poszukiwaniu nieznanych słów.
5
Napisz nowe angielskie słowa, wypowiadając je na głos. Uruchom notatnik i codziennie angażują się spisem ludności słownika. Można podłączyć pamięci mięśniowej, dzięki czemu przyswajanie i zapamiętywanie nowych słów odbędzie się łatwiej i szybciej.
Należy zwrócić uwagę
Staraj się jak najczęściej rozmawiać z native speakerami. To pomoże poprawnie budować zdania i poznawać nowe słowa w sposób naturalny.

Porada
Nie staraj się zapamiętać setki słów za dzień – metoda наскока nie działa w odniesieniu do języka angielskiego.

logo
Kategoria:
Języki obce

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.