Jak wziąć kredyt hipoteczny

Zakup mieszkania to bardzo ważny krok, z którym boryka się większość rodzin. Dziś kupić mieszkanie stało się znacznie łatwiejsze, ponieważ można ją kupić na kredyt, biorąc w banku kredyt hipoteczny, i wypłacać co miesiąc pewną kwotę pieniędzy. Dla wielu jest to znacznie wygodniejsze, niż latami odkładać pieniądze i nadzieję na to, że cena mieszkań zacznie spadać.

Jak wziąć kredyt hipoteczny

Trzeba

  • – kopia paszportu;
  • – dokumenty na noclegi;
  • – formularz 2ndfl;
  • – kopia książeczki pracy;
  • – dodatkowe dokumenty.

Instrukcja

1
Oblicz, jaka kwota potrzebujesz i ile możesz zaoferować bankowi jako zaliczki. Kwota kredytu powinna rozliczać się ściśle na podstawie łącznej kwoty wszystkich dochodów. Na przykład, rodzinne pary mogą uzyskać większy kredyt, tak jak u nich będzie brane pod uwagę wspólny budżet rodzinny. Zapamiętaj główną zasadę: jeśli nie masz możliwość potwierdzić swoje zarobki oficjalnej papierem, nie będzie można uzyskać kredyt hipoteczny.
2
Wybierz najbardziej korzystny dla ciebie wariant kredytu hipotecznego. Do tego pójść do banku i poprosić pracownika szczegółowo opowiedzieć o możliwych wariantach. Opowiedz o dostępnych programach do swoich krewnych, wszystko dokładnie rozważyć i zatrzymać się na jakimś jednym wydaniu.
3
Zadbaj o dokumentach. Zrób kopię swojego paszportu i dowodu osobistego poręczyciela, weź zaświadczenie o dochodach w formie 2-PIT, poproś w dziale kadr, zrobić kopię książeczki pracy i zapewnić jej ważność. Przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty na mieszkanie. W przypadku, gdy bierzesz kredyt jako młoda rodzina, ci dodatkowo trzeba będzie przedstawić dowód ślubu.
4
Przyjdź do banku z dokumentami i wypełnij formularz. Poczekaj, aż bank rozpatrzy twój wniosek i podejmie decyzję. Jeśli będzie negatywny – nie spiesz się denerwować i spróbuj wziąć kredyt hipoteczny w innym banku. Jeśli odpowiedź brzmi tak, można rozpocząć wyjaśnienie ostatnich części i przystąpić do rejestracji transakcji.
5
Wybierz sposób, w którym będziesz przelewał pieniądze. Jak pokazuje praktyka, banki oferują dwa różne warianty: strukturalnej i zróżnicowane. Według pierwszego sposobu masz prawo samodzielnie określić sumę miesięcznych płatności, w tym tę kwotę będziesz zobowiązany do zapłaty całości co miesiąc, dopóki nie wykorzystasz cały kredyt hipoteczny. Oprocentowanie w tym przypadku nie zmniejsza się. Przy wyborze drugiego sposobu będziesz spłacać dług w ratach, przy czym w każdym miesiącu twoja stopa procentowa będzie spadać.
6
Omówili wszystkie szczegóły, przejdź do rejestracji transakcji. Tylko uważaj, i przed podpisaniem dokumentów, uważnie je przeczytać.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.