Jak wyświetlić pamięć podręczną przeglądarki Mozilla Firefox

Cache to zbiór różnych tymczasowych plików zapisanych stron www na dysk twardy komputera, w celu późniejszego szybkiego dostępu do tych plików. W przeglądarce Mozilla Firefox cache utrzymuje się w specjalne oprogramowanie profile, do których dostęp można uzyskać na wiele sposobów.

Jak wyświetlić pamięć podręczną przeglądarki Mozilla Firefox

Instrukcja

1
Najszybszym sposobem, aby zobaczyć pamięć podręczną przeglądarki Mozilla Firefox – wpisać w pasku adresu, gdzie podawany adres URL witryny, a następnie kliknij polecenie about:cache lub about:cache?device=disk. Po wpisaniu polecenia i naciśnij klawisz Enter. Na ekranie pojawi się katalog z cache przeglądarki plików, które można uruchomić w standardowy sposób, za pomocą myszy lub klawiatury. Za pomocą menu kontekstowego można również skopiować pliki lub usunąć.
2
Istnieje również sposób na znalezienie pamięci podręcznej przeglądarki Firefox bezpośrednio z powłoki systemu Microsoft Windows. Kliknij przycisk „Start” i w wyświetlonym menu w polu „wyszukaj programy i pliki” wpisz: %APPDATA%MozillaFirefoxProfiles. Po wpisaniu naciśnij klawisz Enter. Na ekranie pojawi się folder z profilami. Otwórz dowolny folder, na przykład, default, aby zobaczyć pamięć podręczną przeglądarki za pomocą eksploratora.
3
Inne systemy operacyjne mają następujące ścieżki dostępu do pamięci podręcznej przeglądarki Mozilla Firefox. Apple Mac OS: ~/Library/Mozilla/Firefox/Profiles/Linux: ~/.mozilla/firefox//W zależności od wersji przeglądarki Mozilla Firefox, cache może znajdować się w folderze Cache lub folderze profilu.
4
Ponadto, do przeglądania plików znajdujących się w pamięci podręcznej, istnieje rozszerzenie CacheViewer dla Firefox. Można ją pobrać bezpośrednio z przeglądarki, klikając na poniższy link: https://addons.mozilla.org/ru/firefox/addon/cacheviewer/.
5
Jeśli polecenie about:cache wyświetla komunikat o błędzie The cache is disabled lub sam folder cache jest pusta, należy włączyć nagrywanie plików na dysku. W tym celu w pasku menu wybierz zakładkę „Narzędzia”, następnie wybierz opcję „Ustawienia” i „Zaawansowane”. Na karcie „Niezależne magazyn” w odpowiednim polu wpisz żądaną wartość w mb pamięci podręcznej. Taka ilość miejsca na dysku zostanie wydana przeglądarki Mozilla Firefox do zapisywania plików tymczasowych.
logo
Article Categories:
Internet-oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *