Jak wymienić w palniku kuchenki

Przyczyny braku ogrzewania, elektrycznej płyty po jej włączeniu mogą być różne. Jednak najczęstszym przypadkiem jest usterka jednego z elementów grzejnych. W związku z tym konieczna może być wymiana płyty.

Jak wymienić w palniku kuchenki

Trzeba

  • – wkrętak;
  • – papier;
  • – klamka;
  • – ruletka;
  • – płyta.

Instrukcja

1
Przed tym, jak przystąpić do wymiany palnika, należy zapoznać się z istniejącymi ich odmianami. Rozróżnia się spiralne, stałe, halogenowe i ceramiczne palniki.
2
Wybierając wymianę, należy pamiętać, że spiralne palniki są bardzo podobne na elementy grzewcze w электрочайниках (mogą być pojedyncze lub podwójne). Druga nazwa stalego palników – блиновые (różnią się od innych modeli jednolity płaskiej powierzchni).
3
Jeśli masz palniki-kuchenka z gotująca, to ci podejdą halogenowe modelu. W takich kuchenkę okrągłe lub bezpośrednie elementy grzejne są pogrupowane pod gładką szklaną płytą grzejną (zewnętrznie przypominają lampy заливающего światła, przeznaczone do oświetlenia). Element grzejny ceramiczny powierzchni jest wykonana z drutu spirali, ułożonej w podobny do labiryntu kanał.
4
Przed przystąpieniem do wymiany palniki, обесточьте kuchenka elektryczna. Następnie odłącz od starej uszkodzonej płyty przewody z пружинящими końcówkami. Dołącz do przewodów małe karteczki, gdzie wprowadź szczegółowe informacje o tym, który z nich skąd został odłączony.
5
Aby odłączyć uszkodzony palniku, odkręć nakrętkę zabezpieczającą przewód uziemiający, i nakrętkę, która dociska klamrę. Wyciągnij go z kołka, przytrzymując przy tym palniku ręką. Zmierz średnicę wykonanej części. Znając wartość tego wskaźnika, będzie łatwiej dobrać nową kuchenkę do kuchenki elektryczne.
6
Zainstaluj nową kuchenkę na wyznaczonym jej miejsce. Otworzyć pokrywę obudowy kuchenki elektryczne, do której rąk docisnąć монтируемую szczegół. Kontynuując podtrzymać palniku, załóż zacisk na wystający bolec. Ustalić palniku. Przymocuj przewód uziemienia.
7
Sprawdź, czy zainstalowana jest nowa płyta. Jeśli nagle okaże się, że jest nieco przesunięty w stronę, koniecznie popraw to, po czym wkręć śruby mocujące pokrywę elektryczne.
8
Przetestuj działanie elektrycznej płyty z nowym конфоркой.
Należy zwrócić uwagę
Należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, testując działanie kuchenki elektryczne.

Porada
Przed przystąpieniem do wymiany płyty, trzeba dzwonić w m .. ” jej spirala: jeśli spirala cała palniku zmieniać nie należy (wystarczy wymienić regulator mocy), jeśli jest zerwany, wymiana palnika jest nieunikniona.

logo
Kategoria:
Kuchnia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.