Jak wymienic rok ślub

Pierwsza rocznica ślubu to wyjątkowe wydarzenie dla każdej młodej pary. Jeszcze świeże wspomnienia z uroczystości ślubnej, przyjaciele i krewni pamiętają biesiadę. A i samemu nowożeńcom chce ożywić atmosferę święta i ponownie znaleźć się w romantycznej atmosferze, pełnej szczęścia i wyznanie miłości. Nie przypadkowo rok wesela – trzeci pod względem popularności wakacje u małżonków po złotej i srebrnej rocznicy. I zauważyć ten pierwszy dzień wspólnego życia tak, aby potem jeszcze rok było co wspominać.

Jak wymienic rok ślub

Instrukcja

1
Według starożytnego zwyczaju, według którego każda rocznica pożycia małżeńskiego ma swoją nazwę, pierwszy rok małżeństwa – wesele bawełniane ślub. W dawnych czasach ta data odnotowano szeroko: młodzi przychodzili w odwiedziny krewnych i znajomych, przynosili prezenty, głównie z perkalu: kawałki materiału na sukienkę i koszulę, pościel, przybory kuchenne. Można poczuć atmosferę dawnego obrzędu z jego symboliką i zorganizować imprezę w bawełniany materiał w kratkę stylu. Albo zaoferować swoim gościom dawać prezenty z dowolnego materiału, nie koniecznie perkal. Przy okazji, na pierwszą rocznicę młoda żona zwykle miała na sobie to bawełniana sukienka, w którym była na drugi dzień ślubu i która jeszcze nie zdążyła износить, ponieważ z dnia ślubu minęło za mało czasu.
2
W wielu ЗАГСах pojawiła się usługa: uroczyste obchody rocznicy ślubu. Za opłatą młodzi znów będą mogli poczuć się narzeczonego i narzeczonej. Do ich dyspozycji będą ozdobione sali, balony i kwiaty, walc Mendelssohna i częstotliwe przysięgi wierności. W ogóle, wszystko, oprócz powtarzających stempli w paszporcie. Na taką uroczystość można zaprosić tych, którzy nie mogli być obecni na weselu. Jeśli świętować rocznicę z rozmachem, narzeczonej i narzeczonego lepiej ubierać się w swoje szaty weselne – lub kupić przy okazji nowe.
3
Wielu prawosławnych pary dziś wolą świętować pierwszy rok swojego ślubu ślub w kościele. Zazwyczaj to ci, którzy z jakiegoś powodu nie brał ślub po raz urzędu stanu cywilnego, lub chciał sprawdzić swoje uczucia, osiedlić się w małżeństwie. Prawda, przypiąć swój związek переб Bogiem u młodych zadziała tylko wtedy, jeśli горовщина ich ślubu nie przypada na czas Postu. O tym lepiej dowiedzieć się w kościele z góry. Są zapisywane na ślub też z wyprzedzeniem, zwłaszcza, jeśli chcą dostać się do jakiegoś konkretnego księdza.
4
Jeśli mąż i żona nie zwolennicy hałaśliwych zabawach, lepiej będzie zorganizować kameralny wakacje dla dwóch osób. Pójść do restauracji, na koncert, na spacer w pamiętnych miejsc, gdzie kiedyś poznali i spotkali… Warto zajrzeć na światło i rodziców z obu stron w ten dzień, lub zorganizować w domu skromny podwieczorek, zapraszając na niego tylko bliskich krewnych i świadków.
Należy zwrócić uwagę
– Na rok wesela w zwyczaju dzielić się małymi prezentami męża i żony.

Porada
– Jeśli nowożeńcy nie było miesiąca miodowego, nadszedł czas, aby zorganizować go w pierwszą rocznicę ślubu. Oczywiście o szczegółach podróży trzeba będzie zadbać z wyprzedzeniem.

logo
Kategoria:
Wesela

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.