Jak wymienić podłużnica

Podłużnica jest podporą ciała, więc musi być w idealnym stanie, tak jak się do niego przyczepiają pozostałe części blacharskich. Jeśli podłużnica jest nieużyteczny, należy natychmiast wymienić go.

Jak wymienić podłużnica

Trzeba

  • – komplet nowych podłużnice;
  • – narzędzia;
  • – antykorozyjny skład;
  • – spawarka;
  • – bułgarski.

Instrukcja

1
Zacznij procedurę od przeglądu. Do tego albo zabierz samochód na perony, albo na podnośnik. Dokładnie umyć spód samochodu, aby pozbyć się przyklejanie się brudu, który przeszkadza wziąć pod uwagę stan elementów nadwozi. Jeśli podłużnica został mały korozji, to nie należy zaparzyć. Przyspawać nowe podłużnica tak, jak to zrobili w fabryce, to się nie uda. Utracone niektóre dane techniczne. Dlatego pełną wymianę podłużnej należy wykonywać tylko w ostateczności.
2
Strip miejsce korozji do czystego metalu. W razie potrzeby przygotuj poprawkę. Trzeba ją zrobić z twardego metalu. Delikatnie umieścić go poprawkę do зачищенному miejsce podłużnicy. Spawanie należy wykonywać tylko wzdłuż podłużnicy, że zminimalizować utratę wytrzymałości. Заваренное miejsce dokładnie obrobić антикором, aby zapobiec pojawienie się nowej korozji.
3
Kup nowe podłużnice, jeśli stare przyszedł w całkowitą ruinę. Zazwyczaj są one sprzedawane samochodowym. Zmiany podłużnice najlepiej w parach. Dowiedz się, w jaki sposób przymocowane siłowe elementy w samochodzie. Na starszych modelach podłużnice odpinane, co pozwala bez trudu dokonać ich wymiany. Na starych maszynach podłużnice nie tylko przyspawane do nadwozia, ale i skręcone śrubami. Od czasu do czasu zaczynają rdzewieć. Zardzewiałe śruby praktycznie nie da wykręcić. Jeśli na swoim auto podłużnice przykręcone są za pomocą śrub, to po prostu odetnij kapelusze szlifierka.
4
Delikatnie odciąć stary podłużnica ściśle w linii styku z karoserią. Strip przestrzeń pod лонжероном do czystego metalu. Dokładnie wyrównaj go, aby podczas instalacji nowego podłużnicy nie było zakłóceń. Każdy najmniejszy przechylony w przyszłości negatywnie wpłynie na geometrii nadwozia. Przykręć nowy podłużnica na miejsce starego, jeśli są otwory dla śrub. Śruby należy również korzystać z nowych. Następnie ostrożnie umieścić go obudowa podłużnicy podłużne szwy.
5
Poznaj wszystkie dno pod kątem korozji. Jeśli taki się znajdzie, to strip metal w problematycznych miejscach. Nałóż kilka warstw антикора. Naucz się, że nakładać antykorozyjny skład trzeba nie rzadziej niż raz w roku. Pozwoli to w przyszłości uniknąć nieprzewidzianego karoserii.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *