Jak wejść w ustawienia routera ?

I w domu, i w biurze — tam, gdzie mogą być zainstalowane dwa lub więcej komputerów, można zorganizować jednoczesne ich połączenie z internetem. Router jest przeznaczony właśnie do tego. Aby wejść w ustawienia routera, należy wykonać pewne czynności.

Jak wejść w ustawienia routera ?

Trzeba

  • Komputer
  • Router
  • Przeglądarka internetowa
  • Klawiatura

Instrukcja

1
Sama procedura konfiguracji routera jest dość prosty. Ale wielu ma problem w znalezieniu okna, gdzie są te ustawienia wprowadzić. Dla routerów nie ma specjalnych programów, które byłyby aplikacją do nowego routera. W takim przypadku wystarczy ustawić je na komputer i potem wykonać wszystkie kroki za nią. Ale niestety takiego programu nie ma. Dlatego często próbuje samodzielnie skonfigurować router prowadzić do takiego rezultatu, że wywoływana jest specjalista komputerowy na dom, za który trzeba będzie zapłacić. Istnieją tylko dwa sposoby, jak można zmienić ustawienia routera.
2
Na początek warto określić, do czego należy wejść w ustawienia routera. Na szczęście wielu, robić to trzeba najczęściej tylko w dwóch przypadkach. Kiedy tylko kupił go i należy wykonać wstępną konfigurację po podłączeniu lub gdy zdecydujesz się zmienić dostawcę, oferującego państwu usługi w zakresie korzystania z internetu. Jeśli w pierwszym przypadku wcześniej ustawień żadnych nie było i trzeba je wprowadzić, to w drugim przypadku ustawienia od starego dostawcy po prostu stają się bez znaczenia i należy wprowadzić nowe dane.
3
Zanim zaczniesz produkować ustawienia, należy podłączyć router do laptopa lub komputera poprawnie i mieć pewność, że połączenie działa poprawnie. Do połączenia wszystkich zasad potrzebny jest komputer lub laptop, który ma robocza karta sieciowa, router i kabel, który zazwyczaj wchodzi w zestaw do routera. Jeśli kabel sieciowy nie jest, to można go kupić w każdym sklepie komputerowym. Potrzebny będzie kabel sieciowy ze złączem RJ-45. Podłącz swój komputer pc z Wi-Fi z routerem za pomocą kabla. W routerze jest nie jeden koniec, ale trzeba się połączyć przez złącze Ethernet” lub „Internet”. Podłącz router do sieci przez gniazdo zasilania, a następnie kliknij przycisk „Włącz”.
Jak wejść w ustawienia routera ?
4
Teraz należy wykonać kilka zdjęć w komputerze osobistym. Kroki są dość proste i nie wymaga żadnej dodatkowej wiedzy. Trzeba najechać myszką w prawy dolny róg i znaleźć ikonę monitora z dostęp do internetu-złącze, ta ikona nazywa się ikona stanu sieci. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy (w niektórych komputerach można po prostu nacisnąć lewym przyciskiem myszy) i wybierz z menu „Centrum sieci i udostępniania”. W wyświetlonym oknie, w lewym bocznym menu wybierz opcję „Zmień ustawienia karty sieciowej”.
Jak wejść w ustawienia routera ?
5
Znajdź to połączenie, które jest używane do pracy routera z komputerem. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i w wyświetlonym menu wybierz opcję „Właściwości”. Otworzy się osobne okno właściwości interesującego nas połączenia. Wybierz opcję „Sieć”. Zobaczysz listę zaznaczonych komponentów wykorzystywanych tym połączeniem. Trzeba znaleźć z całej listy tylko jeden punkt: „Protokół Internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)”. Otworzy się okno właściwości protokołu żądanej wersji internetu. W nim należy umieścić znacznik wyboru obok opcji, aby otrzymywać ai-pi adres w trybie automatycznym. Ponadto, uzyskaj adres serwera Dns, należy również automatycznie. Więc nie zapomnij, aby umieścić znacznik wyboru i tam. Następnie naciśnij po prostu klawisz „Ok”, aby zmiany zostały zapisane w ustawieniach.
Jak wejść w ustawienia routera ?
6
Aby wejść w ustawienia routera, możesz spróbować użyć dowolnej przeglądarki internetowej, zamontowany na swój komputer. W takim przypadku router musi być połączony z komputerem lub laptopem kablem sieciowym. W pasku adresu wpisać adres ip routera, który znajduje się w dołączonej do niego instrukcji. Chociaż różne routery mają różne niuanse wejść do menu ustawień, ale praktycznie wszyscy producenci stawiają adres dla routera są takie same. Na przykład: 192.168.0.1; 192.168.1.1; 192.168.1.253.
Jak wejść w ustawienia routera ?
7
Następnie należy wprowadzić login i hasło. Jeśli nie zmieniłeś te ustawienia, to są one u wszystkich producentów mniej więcej takie: login: admin, password: admin; login – admin, hasło – puste; login – Admin (z wielkiej litery), password – pozostawić puste. W niektórych modelach mogą być inne dane. Powinny one być podane w instrukcji do routera. Jeśli login i hasło są poprawne, zostaniesz przeniesiony na stronę routera, gdzie produkowane są wszystkie podstawowe ustawienia.
Jak wejść w ustawienia routera ?
8
Jeśli instrukcje do routera nie masz, to zobacz login i hasło można na samym routerze. Na dolnym pasku większości urządzeń jest specjalna etykieta z podstawowych informacji. Oprócz numeru modelu routera i rodzaju zasilania, zobaczysz opcję „default settings”. To dane dla standardowych ustawień, w którym podany jest numer ip routera, dane loginu i hasła. Jeśli etykieta nie ma lub została zwolniona, to jest jeszcze jeden sposób, aby dowiedzieć się potrzebne informacje. Wystarczy przejść do sekcji informacji na temat połączenia sieciowego i znaleźć punkt, gdzie jest brama domyślna IPv4.
Jak wejść w ustawienia routera ?
9
Standardowo login i hasło routera w taki sam — admin. Ale może nie podejść po wpisaniu go w specjalnym oknie. Wtedy, najprawdopodobniej, wcześniej wymieniajac je i po prostu zapomniał o tym. W takim razie pozostaje tylko jedno — zresetować zmienione ustawienia, za pomocą specjalnej dla tej funkcji. Na routerze należy po prostu nacisnąć przycisk „reset”. Od tego momentu państwa loginem i hasłem znowu będą standardowe dane. Ale najlepiej po zmianie jakichkolwiek ustawień w routerze, nagrywać nowe dane w swój kalendarz lub utworzyć specjalny plik tekstowy, gdzie zapisz swoje nowe ustawienia.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli po wejściu w opcje routera, widzisz jakieś adresy ip, to na wszelki wypadek zanotuj je na kartkę papieru. Można skopiować te adresy do dowolnego edytora tekstu na komputerze.

Porada
Dla organizacji, choćby małej, lokalnej sieci z ogólnym dostępem do Internetu mocy danych routerów, najprawdopodobniej, będzie za mało. Trzeba w sklepie kupować dodatkowego sprzętu sieciowego, która wymaga pewnych ustawień i optymalne rozmieszczenie w mieszkaniu. W tym artykule przyjrzyjmy się pytanie, gdzie znaleźć ustawienia routera i w jakim pomieszczeniu umieścić sam router.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.