Jak wykonać lateks

Lateks jest poprawiony sok z gumy z drzewa hevea, z zastosowaniem niektórych substancji w celu nadania im odpowiednich właściwości. Ten sok mleczny znajduje się w korze i podczas uszkodzenia powierzchni zaczyna się wyłaniać. Przetwarzają go tylko w warunkach przemysłowych.

Jak wykonać lateks

Instrukcja

1
Zazwyczaj pracownicy ostrożnie odciąć korę drzewa po przekątnej. Nacięcie o głębokości 5 mm zaczyna powoli wypełnione białym płynem. To właśnie ta, przypominająca mleko płyn i jest przyszły lateks. Z każdego drewna z nacięciem wycieka około 50 g soku.
2
W ciągu jednego roku odciąć odcinek kory, którego wysokość sięga czterdziestu centymetrów. Na następny rok nacięcia sprawiają, że na innym odcinku drewna, w tym czasie porasta obecny. Przez 5-6 lat na tym odcinku kora pełni odezwie i na niej można ponownie przeprowadzić zbieranie cieczy użytkowej. Zbiórkę rozpoczyna się od piątego roku życia drzewa kauczukowego.
3
Proces alokacji lateksu trwa 2-3 godziny, potem kanały zatkane. Skrzepy, które blokuje kanały, też kręcą i używają do gotowania niskiej jakości kauczuków.
4
Po zebrany sok z kolei w elastyczny kauczuk. Jego sączy się z zanieczyszczeń, np. liści, po tym soku w ciągu 10 godzin miesza się z kwasem krzepnięcia.
5
Dalej przyszły kauczuk przechodzą przez wałki, aby usunąć nadmiar kwasu i wody. Potem mieszanka ziemi, w tym czasie przypomina пережаренный omlet, a następnie wypalane w specjalnych, wielkich piecach, w ciągu 13 min..
6
Aby lateks zyskał doskonałą wytrzymałość, jego poddają wulkanizacji. Na niego oddziałują obok odczynników chemicznych, głównie dodają siarkę. W rezultacie, jest to doskonały surowiec, który służy jako materiał do budowy elastycznych bandaży, medycznych bębnów, gumki, balonów, rękawic chirurgicznych, bakterio patcha, niektórych rodzajów obuwia i odzieży, cewniki, prezerwatyw, sutek, пустышек, niektórych elementów sprzętu sportowego, массажеров do zębów, bielizny gumy, farb, różnych masek, materacy, poduszek i innych.
logo
Kategoria:
Biotechnologii

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.