Jak wydostać się z dziury zadłużenia

Obecnie wiele ludzie biorą kredyty, które idą na różne cele: jednym środki potrzebne do rozwoju biznesu, a drugim – na zakup jakiejś rzeczy. I zdarza się, że tyle długów, że człowiek nie może rozliczać się z nimi. Ale wpadać w depresję, nie warto, tak jak z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, nawet jeśli to wydaje się nie do rozwiązania.

Jak wydostać się z dziury zadłużenia

Trzeba

  • – informacje o dochodach i wydatkach za miesiąc;
  • – informacje o kredytach;
  • – kalkulator.

Instrukcja

1
Jeśli wpisałeś kredytów, a środków w celu ich umorzenia nie brakuje, to pierwsze, co trzeba zrobić – powiadomić bank o zaistniałej sytuacji. Kredytodawców zawsze są zainteresowani tym, aby długi zostały zamknięte. Umów się na spotkanie z szefem, porozmawiaj z nim. Powiedz, jaka jest przyczyna twojego problemu. Zaproponuj wyjście z kryzysu zadłużenia, może i wierzyciel podpowie ci optymalne rozwiązanie. Nie ukrywaj przed nim ważne rzeczy, wyjaśnij, jak jest w rzeczywistości. Możliwe, że bank pójdzie na spotkanie i zgodzi się na raty.
2
Po tym jak dogadasz się z kredytodawcą, zawiera opis na papierze wszystkie swoje miesięczne wydatki i dochody. Wtedy zobaczysz, na co przeznaczymy otrzymane środki. Zrezygnować z czegoś, bo w najlepszym interesie szybciej spłacić kredyt i wydostać się z dziury zadłużenia.
3
Spróbuj zwiększyć swoje dochody. Jeśli chodzi o firmy, to znajdź optymalne rozwiązanie do zwiększenia zysków. Opracuj plan działania, tylko wtedy będzie w stanie wydostać się z dziury zadłużenia. Jeśli otrzymujesz określoną kwotę wynagrodzenia, jej rozmiar się nie zmienia, to trzeba odpowiednio poprosić ją zwiększyć. Zwrócić się do przełożonych z prośbą, aby dać ci to zadanie, wykonując która może zwiększyć swój zarobek. Możesz zaproponować swoją kandydaturę na wariackich papierach (jeśli w firmie, w której pracujesz, wymaga więcej pracy jednostki).
4
Jeśli masz kilka kredytów, to najpierw zgaś duży dług. To optymalne rozwiązanie, ponieważ odsetki od niego są wystarczająco duże. Następnie opłacanie pożyczki na małe kwoty. Jeśli odsetki od wszystkich długów praktycznie identyczne, to najpierw lepiej spłacić drobne kwoty, a potem duże. Ale co najważniejsze – wszystkie malować i obliczyć, tylko wtedy będzie w stanie wydostać się z dziury zadłużenia.
5
Kiedy zgaszono wszystkie kredyty, to pomyśl o tym, aby nigdy więcej z nimi nie zadzierać. Ale jeśli wziąć pieniędzy z banku do ciebie należy, to wiedzcie, że kwota kredytu nie może przekraczać 15% swojego rocznego dochodu. Wtedy nie влезете ponownie zadłużenia w dół, a środki na spłatę kredytu będą wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem – na wypłatę długu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.