Jak zmusić gwaranta do zapłaty

Twój przyjaciel zwrócił się z niejednoznacznym prośbą zostać poręczycielem kredytu. Odmówić niewygodne. Tak i co może się zdarzyć? U kolegi jest stabilna praca. Umowa – pusta formalność. Nie spiesz się. Zapytaj, co będzie robić w przypadku życiowej siły wyższej? Przecież warto kredytobiorcy choć raz braku wypłaty płatności – bank sobie przypomni, kto za niego ручался. To na twoich barkach spoczywa cała odpowiedzialność finansowa za wydającego kredytu.

Jak zmusić gwaranta do zapłaty

Trzeba

  • – umowa sponsoringu
  • – kopia umowy kredytowej
  • – pomoc PIT
  • – kopia rosyjskiego paszportu

Instrukcja

1
Pilnie skontaktuj się z twoim znajomym. Celem banku dostać swoje pieniądze z powrotem. Dlatego w przypadku opóźnienia miesięcznych płatności, pracownik kredytowego, instytucje zadzwoni poręczenia i ustnie poprosi dokonać płatności za partacz kredytobiorcy. Trzeba ustalić przyczynę opóźnienia, aby wiedzieć, jak postępować dalej. Czasami to wszystko jest po prostu nieporozumienie, i sytuacja rozwiąże się sama. W przeciwnym razie przygotuj się bulić.
2
Nie ukrywała od pracowników banku. Idźcie na kontakt. Poinformowanie wszystkie adresy i telefony nieuczciwego towarzysza. Zazwyczaj banki starają się do ostatniego odzyskać dług od dłużnika i tylko w przypadku jego niezdolności do pracy, całkowitej niewypłacalności lub śmierci, zwrócą się do поручителям.
3
Przekonajcie kredytobiorcy sprzedaży majątku osobistego i spłacić dług. Jeśli już hipotecznego, bank może bez zgody kredytobiorcy wystawić go na sprzedaż. Gwarant wypłaci tylko różnicę, w przypadku kosztów sprzedanego majątku nie wystarczy do pełnej spłaty pożyczki.
4
Pamiętaj, że aby zmusić do zapłaty poręczenia kredytu można tylko przez sąd. Jesteście powołani do odpowiedzialności – zatrudnić prawników. Jeśli poręczycieli kilka – wymaga, aby kwota zadłużenia została podzielona na wszystkich. Ale oto wypłaty mogą być niejednorodne – w zależności od okoliczności życiowych każdego. Jeżeli będziesz musiał spłacić dług za kredytobiorcy, to teraz właśnie do poręczenia przechodzą wszystkie prawa wierzyciela. I teraz będziesz na drodze sądowej domagać się od niego zwrotu pieniędzy.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli poręczenia małżonka, nie przestaje nim być, nawet po rozwodzie. Nie można na własne życzenie zrezygnować być poręczeniem. Można to zrobić, tylko jeśli znajdziesz sobie równowartościowe produkty zastępcze, które będzie bank.

Porada
Uciec od przymusowych opłat, można, jeśli bank zwrócił się do poręczenia później niż sześć miesięcy opóźnienia, lub poręczenia bezrobotny, nie ma majątku, płaci siedemdziesiąt procent dochodu na alimenty. W przeciwnym razie, decyzja sądu najprawdopodobniej będzie na stronie banku.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.