Jak wyczyścić garnek z kamienia

Od twardej wody na wewnętrznych ściankach garnków może tworzyć się osady wapienne. Im cieńsza warstwa kamienia kotłowego, tym łatwiej będzie ją usunąć. Do tych celów można wykorzystać zarówno ludowe, jak i nowoczesne narzędzia.

Jak wyczyścić garnek z kamienia

Trzeba

  • Specjalny środek do usuwania kamienia kotłowego, soda oczyszczona, kwas octowy, kwas cytrynowy, ziemniaczane czyszczenia, gazowanych napojów.

Instrukcja

1
Skorzystaj specjalnym środkiem do usuwania kamienia. W sklepach sprzętu jest tu szeroki wybór takich preparatów. Przed użyciem przeczytaj dostarczone instrukcje albo skonsultować się z sprzedających. Zazwyczaj w skład środków do usuwania kamienia kotłowego wchodzą słabe kwasy – сульфаминовая, cytrynowy i inne. Po podgrzaniu niszczą wapienne osady.
2
Wlać do rondla, który należy oczyścić, wodę i dodać sodę do pieczenia – 100 g na litr wody. Ustawić naczynie na ogniu i gotować przez 30 minut. Następnie zlać płyn i wyczyść pozostałości osadów szczotką. Umyj garnek w wodzie z płynem do mycia naczyń.
3
Odwapnianie za pomocą kwasu cytrynowego. Do garnka wlać czystą wodę i wymieszać kwas – 20 g na litr płynu. Doprowadzić do wrzenia i pozostawić na 20-30 minut. Wylać roztwór, umyć garnek i powtórz procedurę jeszcze raz. Po takiej obróbki naczynia będzie jak nowa.
4
Wlać do naczynia, 100 ml 9%-oh kwasu octowego i kilka litrów wody. Umieścić garnek na kuchence. Gdy płyn zacznie się gotować, wyłącz ogień. Po pewnym czasie zagotować roztwór i pozostawić do wystygnięcia. Następnie spuścić wodę, oczyścić naczynia szczotką i dokładnie opłukać pod bieżącą wodą.
5
Wyczyścić osad z naczyń starym ludowym sposobem. Umyć ziemniaczane oczyścić i ułożyć w garnku. Wlać filtrowanej wody i umieścić na ogniu. Doprowadzić do wrzenia i ostudzić. Następnie powtórz kroki najpierw.
6
Usuń kamień z patelni w nietypowy sposób. Weź gazowanych napojów, na przykład Pepsi lub Coca-colę. Wstrząsnąć butelkę kilka razy, aby usunąć gazy. Następnie wlać płyn w garnku, doprowadzić do wrzenia i odstaw. Przez 10-12 godzin spuścić napój i dokładnie oczyścić naczynia. Opłukać pod bieżącą wodą.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.