Jak wyczyścić futro z nutrii

Miłośników naturalnego futra przyciąga stosunkowo niska cena нутриевых шуб. Są one ciepłe i odpornej na ścieranie płaszczami. Kupując produkt z futra z nutrii, należy wiedzieć, jak prawidłowo dbać o niego i czyszczone. Przecież to na pierwszy rzut oka skomplikowaną procedurę można wykonać w warunkach domowych, nie przepłacając duże pieniądze za usługi pralni chemicznej.

Jak wyczyścić futro z nutrii

Trzeba

  • – szczotka lub masażu grzebień;
  • – płynny detergent lub szamponu;
  • – benzyna;
  • – piasek;
  • – gąbka lub kosmetyczny dysk;
  • – trociny твердолиственных gatunków drzew.

Instrukcja

1
Przy długotrwałym noszeniu wyroby z futra z nutrii się dzieje pogmatwanie włókien i rolowaniu wełny w grudki. Poplątana piłka należy delikatnie i spokojnie rozłożyć ręce. Następnie powiesić płaszcz na wieszaku i вычесывайте masażu szczotką свалянный futro, począwszy od krawędzi i stopniowo przenikając coraz głębiej i głębiej. Расчесав owłosiony produkt, sprawdź integralność i wytrzymałość кожевой tkaniny, a dopiero potem przystąpić do bezpośredniego czyszczenia futra.
2
Do czyszczenia futra z nutrii doskonale sprawdzą się neutralne detergenty do prania wełny, benzyna lub zwykły szampon do włosów. Zwilż kosmetyczny dysk lub kawałek waty w jednym z wymienionych środków (rozwiedzionych w małej ilości wody) i nasunąć na колковую grzebień, dokładnie przeszukać cały futro w kierunku zgodnym z kierunkiem wzrostu włosa.
3
Futro z nutrii jest opróżniany za pomocą suchego gorącego piasku. Do tego rozłożyć na płaskiej powierzchni, owłosiony produkt i posypać podgrzanym piaskiem, pocierać dłonią. Otrząsnąć się brudny piasek i wsypać czysty, powtarzaj procedurę, aż futro nie będzie całkowicie czysta, a dłoń przestanie brudzić. Następnie dokładnie wstrząsnąć futro i przeczesać szczotką.
4
Засаленные miejsca na mankietach i kołnierzu мехового wyroby z nutrii można wyczyścić benzyną (nadaje się narzędzie do zapalniczek). Zwilż gąbkę lub kosmetyczny dysk w benzynie i dokładnie przetrzeć zabrudzone miejsca zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Powiesić futro na wieszaki i pozostawić w dobrze wentylowanym miejscu w celu wyeliminowania zapachu.
5
Do czyszczenia futra z nutrii od zanieczyszczeń można skorzystać z trocinami твердолиственных gatunków drzew. Lekko zwilż trociny w benzynie i wsypać je do miski (najlepiej szkliwa). Praca owłosiony produkt ręcznie nad umywalką. Nie zaleca się przy tym mocno i energicznie pocierać futro – w ten sposób można tylko uszkodzić go. Spędzasz traktowanie wielokrotnie, zastępując brudne czyste trociny. Następnie wstrząsnąć rzeczy i dokładnie przeczesać.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.