Jak usunąć plamy na дубленке

W końcu zimy kożuch w zwyczaju sprzątać na przechowywanie. Ale przed tym trzeba ją oczyścić z zabrudzeń i ulicznego brudu. Możesz samodzielnie poradzić sobie z tym problemem lub udać się do pralni.

Jak usunąć plamy na дубленке

Trzeba

  • Szampon, amoniaku, gliceryna, bura, skrobia ziemniaczana, obrane benzyna, specjalny środek do czyszczenia, gumowa szczotka, kancelaryjny gumka.

Instrukcja

1
Wlać do osobnego zbiornika ciepłej wody, dodaj szampon lub mydło w płynie. Rozłóż kożuch na biurku i starannie oczyścić поролоновой gąbką zamoczoną w roztworze wody z mydłem. Następnie przetrzyj дубленую skórę wilgotną ściereczką. Powiesić ubrania na wieszaki i wysuszyć z dala od grzejników. W ten sposób można wyczyścić tylko drobne zanieczyszczenia.
2
W litrze wody wymieszać w 40 ml amoniaku i gliceryny, 10 g boraksu. Zwilż ściereczkę z mikrofibry w otrzymanym roztworze i spryskać zanieczyszczone miejsca odzieży. Umyć kożuch wilgotną поролоновой gąbką i wytrzeć bawełnianą ściereczką. Suszenie produktu w temperaturze pokojowej.
3
Skorzystaj skrobi ziemniaczanej lub proszku dla niemowląt. Substancje te mają porowatą strukturę, więc pochłaniają zanieczyszczenia. Umieścić ubrania na płaskiej powierzchni i równomiernie posypać adsorbenta. Następnie weź szczotkę i starannie oczyścić kożuch. Usuń proszek odkurzaczem samochodowym.
4
Kup oczyszczone benzyna w budowlanym lub sklepie. Wymieszać rozpuszczalnik ze skrobi ziemniaczanej, tak aby uzyskać papkę. Nałóż masę na испачканное miejsce i pozostaw na kilka godzin. Gdy benzyna w pełni ucieka, trza skrobia szczotką.
5
Należy stosować specjalne środki do czyszczenia garbowanej skóry. Kup te leki tylko w markowych sklepach skóry i futra, aby uniknąć zakupu reklamowanego towaru. Pieniste detergenty zawarte w środkach, skutecznie oczyszczają дубленую skórę. Po oczyszczeniu zagruntować produkt jest zaimpregnowana sprayem.
6
Oczyścić kożuch gumową szczotką do nubuku i zamszu. Z jego pomocą można usunąć plamy różnego pochodzenia. Jeśli oczyścić ubranie należy pilnie, a pod ręką nie było specjalnej szczotki, skorzystaj klerykalni gumką.
Należy zwrócić uwagę
Przed rozpoczęciem korzystania z tego lub innego narzędzia, upewnij się, że nie zaszkodzi дубленую skórę. Do tego należy nanieść niewielką ilość preparatu na złej stronie lub inne niewidoczne miejsce. Poczekaj chwilę, ale nie więcej niż pół godziny. Jeśli okres ten kolor i struktura materiału nie zmieniły się, nadal czyszczenie.

logo
Article Categories:
Czyszczenie skóry i futra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *