Jak wyciąć obiekt w photoshopie

Jeśli chcesz wyciąć fragment zdjęcia i wstaw ją do innej zdjęcie, lepszego pomocnika niż photoshop nie znaleźć.

Jak wyciąć obiekt w photoshopie

Aby wyciąć obiekt w Photoshopie, trzeba otworzyć zdjęcie, z którego będziesz wyciąć obiekt, a następnie należy wybrać tryb Quick Mask (edycja w trybie Szybka maska – prostokątny przycisk koło na dole na pasku narzędzi).

Wtedy wybierasz Brush tool, wziąć pędzel o miękkich krawędziach, to jeszcze nazywa się miękki pędzel, tam możesz wybrać dowolny rozmiar w zakresie od 3 px do 10 px.

Następnie możesz maksymalnie zwiększyć swoje zdjęcie, to jest potrzebne do tego, aby, gdy обводили jej, wszystko było zrobione bardzo starannie. Aby powiększyć zdjęcie, należy wybrać Zoom tool. Śledzenie obwód figury wybranego pędzla. Upewnij się, że głównym kolorem był czarny a tryb maski – wyróżnienie!

Wtedy wybierasz narzędzie Paint bucket tool, to wypełnienie, i w związku z tym заливаете kontur, który okazał się masz zaznaczony.

Dalej wyjdzie z trybu Quick Mask i widać zaznaczony obszar.

Po tym naciskasz Ctrl+J – zaznaczony tekst zostanie skopiowany na nową warstwę.

Tak masz nową warstwę, na której pozostaje żądany obiekt. Przy tym należy pamiętać, że masz zarys tego obiektu jest płaski, więc jeśli chcesz przenieść obiekt na inne tło, to on nie będzie wyglądać wyciętym.

W ten sposób można wyciąć obiekt w Photoshopie. Jak widać, jest to dość proste. Jedyną trudność może wystąpić u ciebie, kiedy będziesz śledzić ścieżkę, ale istnieje możliwość powiększenia obiektu. Jeśli nawet po tym, jak zwiększyć obiekt, wciąż coś się nie uda, nie rozpaczaj. Spróbuj jeszcze raz.

Podobne wyróżnienie najlepiej zacząć od dużych obiektów. Nie warto przechodzić na drobne szczegóły na zdjęciach. Daj dłoni przyzwyczaić, i tylko po tym, jak będziesz mógł normalnie krążyć duże części, można przejść na mniejsze.

 

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.