Jak wybrać spodnie narciarskie

Narciarska odzież ważna dla amatorów ekstremalnego wypoczynku nie mniej niż narty i sprzęt. Dotyczy to w tym i tak na pierwszy rzut oka dodatkowego elementu garderoby jak spodnie dresowe. Do wyboru narciarskich spodni należy podejść z całą odpowiedzialnością, ponieważ muszą jednocześnie zapewnić ochronę przed zimnem i swobodę ruchów, być funkcjonalne i wygodne.

Jak wybrać spodnie narciarskie

Instrukcja

1
Ogólne wymagania dotyczące ośrodka kostium – to komfort i funkcjonalność. Słowo „funkcjonalność” w tym przypadku oznacza lekkość, wodoszczelność i gwarancję, że twoje ciało będzie oddychać, ale nie zmarzniesz.
2
Pamiętaj: minimalne wymagane współczynniki wodoodporności i przepuszczalności pary wodnej – 5000 mm i 5000г/m2/24 h odpowiednio. Im wyższe są te parametry, tym lepiej, i tym droższe będą kosztować spodnie narciarskie oraz inna odzież narciarska.
3
Sprawdź, czy spodni z membraną i klejone czy szwy. Jeśli nie, nie bierz ich – oni nigdzie się nie nadają.
4
Bardzo pożądane u narciarskich spodni wentylacji. Lepiej, jeśli będzie się zamykać na zamek, a nie na rzepy. Ostatnie prędzej czy później ulegają zużyciu.
5
Brać spodnie z ociepleniem, czy nie, i пододевать pod cienkie spodnie bielizna termoaktywna – ty decydujesz. Na pytanie „co jest lepsze?” tu dać jednoznacznej odpowiedzi nie można. Izolacja może być naturalnym (puch gęsi) i syntetycznym. Ostatni kosztuje znacznie mniej i mało wymagające w pielęgnacji, w przeciwieństwie do naturalnego. Jeśli masz zamiar kupić ocieplane spodnie narciarskie, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest podszewka. Капрон – najgorszy z możliwych wariantów, pierwszeństwo miękkiej i oddychającej tkaniny.
6
Aby było wygodnie jeździć, u narciarskich spodni powinna być wysoka talia, przy braku silnego mocowania na pasie. Będziesz dużo kucać, czasem spadać, więc spodnie nie muszą nigdzie naciskać. Można kupić i bardzo wysokie spodnie z ramiączkami, które na 100% wyciagna was przed dostaniem się śniegu pod ubranie, ale należy pamiętać, że jazda w nich mniej wygodne.
7
Ważne charakterystyka stoków spodni, przeznaczonych dla turystów i miłośników – obecność kieszeni. Wybieraj spodnie z kieszeniami na zamek: z takich nic nie wypadnie.
8
Wybierz sportowe ubrania w jasnych kolorach. Jest to potrzebne nie tylko dla urody, ale i dla tego, aby w razie czego ratownicy mogli szybciej ciebie odnaleźć.
logo
Kategoria:
Odzież

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.