Jak wybrać router wi-fi

Do tworzenia sieci bezprzewodowych w zwyczaju korzystać z Wi-Fi, routery. Urządzenia te są przeznaczone do świadczenia komputerów i notebooków dostępu do internetu. Do realizacji połączenia KOMPUTERA z routerem są używane kable sieciowe lub Wi-Fi adaptery.

Jak wybrać router wi-fi

Instrukcja

1
Przy wyborze Wi-Fi routera, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na rodzaj portu służącego do połączenia z internetem. To może być standardowy port LAN lub kanał DSL, przeznaczony do podłączenia do linii telefonicznej. Dowiedz typu Internet-kanału, który używa twój dostawca.
2
Należy zwrócić uwagę na ilość złączy LAN, którymi dysponuje router. Jeśli w ogóle nie chcesz podłączać do urządzenia stacjonarne komputery, to kup router bez porty LAN. Ceny na takie urządzenia mogą być znacznie niższa.
3
Dowiedz typy sieci bezprzewodowych, które obsługuje router Wi-Fi. Zazwyczaj sprzęt jest w stanie utworzyć punkt dostępu do sieci 802.11 n, g lub b. W tym przypadku, jeśli chcesz podłączyć do urządzenia dużej ilości laptopów lub nie jesteś pewien w wyborze sieci, to kup router, który obsługuje tryb mieszany pracy.
4
Nie zapomnij sprawdzić typy zabezpieczeń punktu dostępu. Lepiej korzystać z urządzenia, obsługującego protokoły WPA i WPA2-Personal. To pozwoli skutecznie chronić swoją sieć bezprzewodową z niechcianych połączeń.
5
Dowiedz promień propagacji sygnału Wi-Fi. Pamiętaj o tym, że producenci zazwyczaj podają zasięgu bez względu na przeszkody. Czyli jeśli planujesz zainstalować router w domu, zwracamy uwagę liczbę ścian i przegród, które będą znajdować się między punktem dostępu a laptopem.
6
Nie kupuj mocny router Wi-Fi, obliczony na jednoczesną pracę z dziesiątkami urządzeń, jeśli nie ma takiej potrzeby. Najczęściej w warunkach domowych rozsądniej korzystać z tanich modeli urządzeń, które będą dobrze wykonywać swoje funkcje.
7
Upewnij się, że router obsługuje protokoły dostępu do internetu, które używa twój dostawca.
logo
Kategoria:
Wybór i zakup

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.