Jak wybrać obrożę dla psa

Najważniejszym przedmiotem wśród wszystkich psich akcesoriów, z pewnością jest obroża. Pozwala on zarządzać zwierząt podczas wycieczki i szkolenia. Wybrać obrożę dla psa trzeba poprawnie, biorąc pod uwagę wiek zwierzaka, jego wielkość, cechy fizyczne i temperament.

Jak wybrać obrożę dla psa

Instrukcja

1
Dla szczeniaka wybierz kołnierz z imitacji skóry lub tkaniny, która ma miękką wewnętrzną uszczelkę, która chroni szyję dziecka przed bólem i urazami. Pierwszeństwo modelu, który ma maksymalną liczbę otworów do mocowania, za pomocą których można zwiększyć długość obroży w miarę dorastania szczeniaka.
Dlaczego potrzebujemy ścisłej obroża dla psów
2
Wybierając obroża dla dorosłego psa, należy zwrócić uwagę na jej wielkość, siłę i temperament. Jeśli jesteś właścicielem dużego i spokojnego psa, pierwszeństwo szerokiej кожаному ошейнику niezawodne zapięcie.
Jak wybrać obroża przeciwpchelna dla psa
3
Do temperamentu psa średniej i dużej wielkości najlepiej nadaje obroża-uścisk, który jest metalowy łańcuch z ograniczeniem lub bez niego. Uścisk z ogranicznikiem nie pozwala kompresować szyję psa, dlatego wykonuje tylko funkcje prostego obroży. Uścisk bez ogranicznika ściska szyję przy натягивании smyczy, zwiększając tym samym prowadzenie zwierzęcia. Bardzo elegancko wygląda metalowa uścisk na szyi гладкошерстных psów.
instrukcja obroży dla kota
4
Jeśli jesteś właścicielem psa, ma cienką i delikatną szyję, np. notarialne lub greyhound, przyjrzyj do specjalnego ошейнику, горловая którego część jest nieco rozszerzona. Im nie można założyć zacisk lub uszkodzenie gardła zwierzęcia.
jak założyć obrożę dla kota
5
Dla niegrzeczną i źle zarządzanej psy idealnym rozwiązaniem jest ścisła obrożę, składający się z metalowych ogniw z ostrymi haczykami, упирающимися w szyję zwierzaka podczas натягивании smyczy. Taka obroża pomoże ci powstrzymać zwierzę podczas gwałtownych рывках.
jak zamocować plazmę na ścianie
6
Przy wyborze obroży dla psa, źle można się szkolić, należy zwrócić uwagę na modele z wbudowanym paralizatorem. Z jego pomocą można sterować zwierzakiem, nawet na odległość. Używać taka obroża zbyt często nie warto, bo sterowanie psem musi być w взаимодоверии i posłuszeństwie.
7
Ozdobne obroże cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli małych domowych psów (pudli, yorka, chihuahua). Bardzo często są one ozdobione cekinami, kolorowe koraliki, wstążki, kwiaty. Główna funkcja dekoracyjnego obroży – ozdoba zwierzaka.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.