Jak wybrać kij dla dziecka

Jednym z najbardziej popularnych sportów u chłopców w każdym wieku jest hokej na lodzie. Głównym narzędziem, bez którego nie ma żaden mecz hokeja, oczywiście, kij. Wybrać kij dla dziecka – zadanie na pierwszy rzut oka bardzo prosta. W rzeczywistości, do wyboru tego hokejowego atrybutu należy podejść bardzo odpowiedzialnie.

Jak wybrać kij dla dziecka

Instrukcja

1
W pierwszej kolejności, wybierając kij dla dziecka, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest dany instrument. Najlepsze jakościowo i trwałe sklasyfikowane dzieci, kije, wykonane z materiałów kompozytowych. Mają litą konstrukcję i stosunkowo niewielka waga. Dużą popularnością cieszą się klasyczne drewniane kije, a także kije, w konstrukcji których wchodzi i drewno i plastik. A oto od nabycia instrumentu do gry w hokeja, wykonane ze sklejki, lepiej zrezygnować.
2
Bardzo dokładnie obejrzyj wybrany przez ciebie kije. Ona powinna być równa i gładka, bez odprysków, pęknięć i odprysków. Należy zwrócić uwagę na to, jak malowany kij. Farba na powierzchni narzędzia musi leżeć równomiernie, bez smug, prześwitów i smug.
3
Bardzo ważne jest, aby prawidłowo dobrać długość dziecięcej kije. Narzędzie w pozycji pionowej musi sięgać młodego hokeistą do podbródka. Jeśli w życie jakichkolwiek okoliczności nie można wziąć dziecko ze sobą do sklepu, zmierz odległość od podłogi do jego podbródka domu.
4
Dziecięce kije mogą być z lewego i z prawego zakrętu stałe, inaczej mówiąc, z lewej lub prawej chwyt. Dowiedz się, jaki wariant nadaje się dziecku z łatwością. Po prostu poproś go wziąć kij i obserwować stanem jego rąk. Jeśli prawa ręka znajdzie się poniżej, po lewej stronie, to chwyt prawą i odwrotnie. Początkujący hokeistą kup kij z bezpośrednim hakiem, bez zagięcia. Z czasem chłopak sam zrozumie, jaki chwyt dla niego wygodniejsze.
5
Koniecznie zobacz, gdzie znajduje się obszar zagięcia na ulubionego ci instrumencie: na noszeniu, w środku lub na pięcie haka. Pierwszeństwo kija z zakrętu stałe u połowy haka.
6
Należy zwrócić uwagę na skarpety haka dziecięcej kije. Może być okrągły, kwadratowy lub prostokątny z zaokrąglonymi narożnikami. Jeśli twoje dziecko – nowy w hokeju, pierwszeństwo haczyk z okrągłym czubkiem.
logo
Kategoria:
Gry i rozrywka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.