Jak wybrać drugie wykształcenie wyższe

Motywów do uzyskania drugiego edukacji może być kilka. Ciągle zmieniająca się sytuacja rynkowa wymaga nie tylko mobilności i zdolności adaptacyjnych, ale i odpowiednich podstawowej wiedzy, że istnieje kilka zawodów.

Jak wybrać drugie wykształcenie wyższe

Instrukcja

1
Zastanów się, jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby awansu zawodowego – to może być też zawód, który znajduje się w stykających się obszarów (na przykład, prawnik i ekonomista). Jeśli zdecydujesz się na zawód, który nie jest związany z twoim pierwszym wykształceniem, to należy uzasadnić potrzebę szkolenia z ekonomicznego punktu widzenia. Te środki, które można włożyć w zdobycie nowego zawodu (znajdź bezpłatne szkolenia jest praktycznie niemożliwe), muszą spłacić jak najszybciej. Przeanalizuj sytuację na rynku pracy, poznaj statystyki i ocenić własne siły – może być, ma sens kontynuować naukę na studiach doktoranckich lub pójść na kursy podnoszenia kwalifikacji.
2
Wybierz uczelnię – to musi być państwowy uniwersytet, który ma dobrą reputację i wysoką pozycję w przygotowaniu specjalistów wymaganego profilu. Od razu ocenić towarzyszące ważne kryteria wyboru uczelni – cena i czas trwania szkolenia, stopień oddalenia od domu i pracy, harmonogram zajęć i pr.
3
Zdecyduj z formą uczenia się – możesz uczyć się w systemie stacjonarnym, zaocznie, zdalnie. Bezpośredni formularz dla pracującego człowieka nie do zaakceptowania, zazwyczaj większość studentów otrzymujących drugie edukacja, uczą się wieczorem. Czasami część zajęć odbywa się w weekendy. Kształcenie na odległość nadaje się dla każdej specjalności, tak jak brak zajęcia praktyczne. Ale końcowa forma oceny studentów nadal odbywa się przy bezpośrednim obecności ucznia w szkole, dlatego uczyć się zdalnie wygodne wtedy, gdy mieszkasz daleko od dużych miast.
4
Dowiedz się, jakie elementy mogą перезачесть – podaj dane do sekretariatu uczelni (gdzie i kiedy trenować oddzielnej dyscypliny, ile godzin spędził na jej nauka, jaka była forma certyfikat oceny itp.). Jeśli jakieś z dyscyplinach naukowych chcesz poznać bardziej w głębi, to od razu zapytać o możliwości uczelni – czy poszczególne grupy interesów, dodatkowe warsztaty, rekolekcje, konferencje itp. należy Zapoznać się z zasadami i koniecznością odbycia praktyki i zapytać, czy twoje stanowisko pracy do tych celów.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.