Jak wstawić spację w html

Wstawianie spacji w html jest niezbędna do prawidłowego wyświetlania tekstu na stronie internetowej zgodnie z задуманными autorem efektów. W zależności od złożoności zadania można używać jak zwykłe spacje nierozdzielające, jak i zarządzać ilością spacji za pomocą css-właściwości.

Jak wstawić spację w html

Trzeba

  • – html-edytor

Instrukcja

1
Jeśli trzeba wstawić jeden zwykły klawisz spacji między słowami (uzyskuje się po naciśnięciu klawisza Space), nie trzeba wykonywać żadnych specjalnych czynności — dowolną liczbę kolejnych zwykłych spacji w kodzie html będzie wyglądać na stronie internetowej jak jeden.
2
Aby zapisać dokładnej ilości spacji między słowami wymienić każdy normalny klawisz spacji, znaków „” (bez cudzysłowów) — to kod spacji nierozdzielającej w html. Na przykład: „Między każdym słowem dwie spacje”. Twarda spacja wkłada się między dwoma słowami i dla tego, aby nie dzielono przy przenoszeniu do następnego wiersza. Do automatycznego dzielenia spacji nierozdzielających w tekście wygodne w użyciu, znany narzędzie Artemia Lebiediewa — „Drukarka” (http://www.artlebedev.ru/tools/typograf/).
3
Jest jeszcze jeden sposób, aby wstawić nasze plany ilość spacji w html, między słowami: umieść odpowiednią część tekstu w tagi . Wtedy słowa będą wyświetlane stała szerokość, ale zwykłe spacje między wyrazami, gdy wyświetlane na stronie sieci web zostaną zachowane. Należy pamiętać, że tag jest cechy: w środku nie jest dozwolone korzystanie z niektórych innych tagów: i , , , , .
4
Bardziej złożone metody zarządzania obsługą spacji: użyj css właściwość white-space z wartością pre lub pre-wrap (bez zawijania wierszy wewnątrz elementu i z przesłaniem wiersza, odpowiednio). Wprowadź tę właściwość w opisie stylu strony lub poszczególnego elementu html składu. Przy użyciu tej metody czcionka się nie zmienia na o stałej szerokości, a ilość spacji między słowami jest zachowana. Przykład: Jak wstawić spacji w kodzie html?Lub: .free_spaces {white-space: pre-wrap;}… Jak wstawić spacji w kodzie html?
Należy zwrócić uwagę
Właściwość pre-wrap jest obsługiwany wszystkimi wersjami przeglądarek.

logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *