Jak włączyć formanty ActiveX

Formanty ActiveX są używane nie tylko w przeglądarkach, ale i programami z pakietu Microsoft Office, na przykład, MS Outlook, MS Publisher. Przed skorzystaniem z tej opcji należy upewnić się, że informacja pochodzi z wiarygodnego źródła.

Jak włączyć formanty ActiveX

Trzeba

  • System operacyjny Windows.

Instrukcja

1
Najczęściej formanty ActiveX są uwzględniane po pojawieniu się odpowiedniego okienka pop-up. Kliknij przycisk „Ustawienia”, aby otworzyć aplet „Ustawienia zabezpieczeń”. Tutaj należy wybrać opcję „Włącz tę zawartość”. Treść załadowana za pomocą ActiveX będzie aktywne tylko dla bieżącej sesji.
2
Należy zwrócić uwagę na wyświetlanie alertów dla przeglądarki internetowej i programów z pakietu Microsoft Office — będą one różne. W pierwszym przypadku powiadomienia można obserwować na pasku komunikatów, w drugim przypadku — w dowolnym oknie dialogowym.
3
Dla dokumentów Microsoft Office wyświetlanie powiadomień można cofnąć raz na zawsze. Aby to zrobić, należy przesunąć obiekt do innej strefy bezpieczeństwa — bezpieczne lokalizacja. W przypadku zmiany jakichkolwiek ustawień zabezpieczeń w jednym programie pakietu biurowego, dane dodatki stosuje się automatycznie do innych narzędzi i redaktorów.
4
W edytorze tekstu MS Word, aby włączyć formanty ActiveX, należy nacisnąć duży przycisk z wizerunkiem logo Microsoft Office. W wyświetlonym menu, przejdź do pozycji „Opcje programu Word”, który znajduje się w dolnej części otwartego okna. Następnie wybierz pozycję Centrum zaufania”.
5
W wyświetlonym oknie należy nacisnąć przycisk „Ustawienia centrum zaufania”. Lewym przyciskiem myszki kliknij na link „Ustawienia ActiveX” i wybierz dowolną opcję.
6
W edytorze równań programu MS Excel w celu włączenia elementów ActiveX, należy nacisnąć duży przycisk z wizerunkiem logo Microsoft Office. Następnie kliknij „Opcje programu Excel” i przejdź do „Centrum zaufania”. Otwórz „Ustawienia centrum sterowania” i wybierz „Ustawienia ActiveX”. Tutaj, podobnie jak i w zeszłym przypadku należy wybrać jedną z opcji.
logo
Article Categories:
Internet-oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *