Jak wbić kołek-gwóźdź

Do mocowania technologicznych i elementów dekoracyjnych do betonowym i ceglanym powierzchni podczas prac naprawczych w większości przypadków są używane kołków rozporowych, gwoździ. Dzięki dużej siły tarcia zapewniają wysoką niezawodność połączenia. Wbić kołek-gwóźdź można, tylko gotowych pod niego nawiercanie.

Jak wbić kołek-gwóźdź

Trzeba

  • – kołek-gwóźdź;
  • – perforator lub wiertarka;
  • – wiertło do betonu;
  • – młotek;
  • – możliwe, szczypce.

Instrukcja

1
Wybierz i przygotuj wszystkie niezbędne narzędzia do wbijania gwoździ wstrzeliwanych. Jeśli prace będą prowadzone do betonu, trzeba perforator lub wiertarka elektryczna z przegrodę. Jeśli kołki zakłada się wbijać w głąb powierzchni, nadaje ręczna wiertarka lub nawet коловорот. W obu przypadkach konieczne wiertło do betonu. Jego średnica (zwykle wybity na chwycie) musi być zgodny z podobnej opcji kołków rozporowych, a długość części roboczej (z rowkiem) być przynajmniej o 5 mm większa pełnej długości kołka. Także przygotuj młotek i kerner.
2
Wybierz miejsce, w którym padnie kołek-гвозь. Sprawdź, czy brakuje grubości ściany (podłogi, sufitu) do tego, aby podczas wiercenia nie przebić ją na wylot. Upewnij się, że w tym miejscu nie przebiega instalacja elektryczna, ukryta w желобках lub kanałach wewnątrz płyt. Jeśli będzie wiercić w betonie, staraj się wybierać miejsce tak, aby nie wpaść w metalową armaturę. Podczas pracy z cegły konstrukcjami unikać cementowych odcinków muru, ponieważ w nich kołek będzie trzymać się bardzo źle. Zaznacz wybrane miejsce.
3
Высверлите (otwór pod kołek. Aby wiertło nie „wyjechało” w stronę wyznaczonego miejsca na samym początku procesu (zwłaszcza podczas pracy z dziurkaczem lub wiertarka elektryczna do betonu), wybić mały otwór w powierzchni za pomocą zewnątrz i młotka. Zaznacz w niej wiertło. Zacznij pracować na małych obrotach. Po tym jak wiertło pogłębi przynajmniej 5 mm, można zwiększyć prędkość obrotowa wiertarki. Cegła warto wiercić ostrożnie, nie włączając tryb amortyzatora.
4
Wbić kołek-gwóźdź. Usuń z karty otwory kurz. Wpisz w niego koniec kołka. Lekkich uderzeń młotka заколотите go na całej długości. Jeśli kołek został uszkodzony w trakcie wbijania, wyjmij go пассатижами i użyj nowego.
logo
Article Categories:
Remont mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *