Jak uzyskać w mieszkaniu zezwolenia несобственнику

Rejestracja i usunięcie z rejestru ewidencji odbywa się zgodnie z rozporządzeniem Rządu federacji ROSYJSKIEJ nr 713. Aby złożyć meldunek nie na własnej powierzchni mieszkalnej, należy zebrać dokumenty i udać się w FMS lub biura paszportowego wydziału mieszkalnictwa.

Jak uzyskać w mieszkaniu zezwolenia несобственнику

Trzeba

  • – oświadczenie;
  • – paszport;
  • – akt urodzenia;
  • – dokumenty do dokonania rejestracji.

Instrukcja

1
Jeśli planujesz zarejestrować się na powierzchnię mieszkalną, której właścicielem nie jesteś, to musisz uzyskać notarialny jest zgoda wszystkich właścicieli. Jeśli notarialną zgodę na nie wydał, to wszyscy właściciele muszą osobiście uczestniczyć w służbie migracyjnej lub w meldunkowym i wyrazić pisemną zgodę w obecności upoważnionych pracowników tych działów. Zamiast właściciela zgoda może dać jego notarialnie pełnomocnika.
2
Poza pisemnej lub aktu zgody konieczna paszportu, dokumentów prawnych na noclegi, wyciągu z rejestru domu i konta osobistego, liść odjazdu z dotychczasowego miejsca zamieszkania, wniosek o zameldowanie. Jeśli nie masz kartki odjazdu, i nie zagrali z rejestracji, ewidencji, na wniosek przedstawiciela służby migracyjnej zrobi zapytanie na poprzedni adres, ciebie zedrą z rejestracji, ewidencji i uwzględnią do nowego miejsca zamieszkania.
3
Jeśli nie jesteś właścicielem mieszkania i chcesz się zarejestrować czasowo, to wyjść z dotychczasowego miejsca zamieszkania nie trzeba, więc kartkę odjazdu nie jest wymagane. Ale, pomimo to, że rejestracja będzie tymczasowa i zakończy się automatycznie w terminie określonym w oświadczeniu, konieczna jest zgoda wszystkich właścicieli, oświadczenie z datą rozpoczęcia i zakończenia rejestracji, dokumenty na mieszkanie, wyciąg z brownie książki i konta osobistego.
4
Jeśli rejestrujesz się w mieszkaniu małoletniego, a przy tym nie jesteś właścicieli mieszkań, ale masz meldunek w tym mieszkaniu, to zgody od właścicieli nie jest wymagane, ponieważ małoletniego rejestrują w miejscu zamieszkania rodziców, niezależnie od tego, kto jest właścicielem mieszkania.
5
Do rejestracji nieletni konieczna paszport jednego z rodziców, akt urodzenia dziecka, kartka odjazdu z dotychczasowego miejsca zamieszkania. Jeśli rodzice mieszkają oddzielnie, to drugi rodzic musi wydać notarialne pozwolenie na rejestrację, uzyskać pomoc ze swojego miejsca zamieszkania, że dziecko nie jest zarejestrowany. Również potrzebuje wyciągu z rejestru domu i konta osobistego, dokumentów prawnych na mieszkanie.
logo
Article Categories:
Prawo cywilne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *