Jak usunąć wiadomości e-mail z „Opery”

Z tych czy innych powodów niektóre elektroniczne skrzynki pocztowe tracą aktualność dla swoich właścicieli. Nie wszystkie usługi umożliwiają usuwanie niepożądanych do szuflady, ale przynajmniej można usunąć konto z klienta poczty e-mail. Na przykład z tego, który jest wbudowany w przeglądarkę Opera.

Jak usunąć wiadomości e-mail z

Instrukcja

1
Otwórz przeglądarkę Opera. Kolejność dostępu do tych czy innych menu, niezbędnych do usunięcia-mail różni się w zależności od tego, czy jest włączona w programie pasek menu głównego lub nie.
2
Jeśli pasek głównego menu jest włączona (o tym można dowiedzieć się za pomocą przycisków „Plik”, „Edycja”, „Widok”, itp. w górnej części okna programu), można postąpić w następujący sposób.
3
Kliknij opcję menu „Narzędzia” > „konta Poczty i czatu”, w nowym oknie wybierz konto, które chcesz usunąć (jeśli jest sama, nic się przeznaczyć nie trzeba), a następnie kliknij na przycisk „Usuń”, znajduje się ona w prawej części okna. Następnie pojawi się okno z informacją, że wszystkie wiadomości, które zostały zapisane za pomocą Opera, zostaną usunięte wraz z usuniętego konta. Naciśnij OK, aby potwierdzić usunięcie, a następnie „Zamknij”, aby powrócić do pracy z przeglądarką. Ten sposób nadaje się do elektronicznych skrzynek jak z IMAP i POP protokołami.
4
Drugi sposób można zastosować tylko dla kont pocztowych protokołami IMAP. Kliknij opcję menu „Poczta” > „foldery IMAP”. Pojawi się nowe okno, w lewej części znajduje się lista „Konto”. Wybierz w nim żądany adres e-mail i kliknij na выпадающему menu „Konto”, która znajduje się powyżej. Na wyświetlonej liście wybierz opcję „Usuń”, w nowym oknie OK i w przyszłym też jest OK.
5
Jeśli pasek głównego menu jest wyłączona, kliknij na przycisk z wizerunkiem ikony Opera, który znajduje się w lewym górnym rogu programu. Następnie wybierz opcję „Poczta i czat” i postępuj według powyższych instrukcji.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.