Jak usunąć nieszczelność rury

Uszkodzenie przewodów wody może wystąpić z dwóch powodów: od korozję i odkształcenia, spowodowane fizycznym działaniem. Korozji ulegają tylko metalowe rury, podczas gdy od uszkodzenia mechanicznego nie jest żadna rura. Istnieją sposoby, aby powstrzymać własnych siłach przed przybyciem wodno-kanalizacyjnych.

Po usunięciu wycieku napraw i przyczynę повредения rury

Trzeba

  • 1-2 opaski odpowiedniej średnicy
  • gumowa taśma
  • uszczelka
  • drut
  • klucz nastawny
  • farba olejna

Instrukcja

1
Najszybszy i najbardziej niezawodny sposób, aby wyeliminować przebieg – nałożyć opaskę z gumową uszczelką. Najpierw należy odciąć i ciepłą i zimną wodę zaworem. Odkręć śruby, nałóż na miejsce wycieku gumowa uszczelka i owiń wokół tego miejsca hańby. Pamiętaj, że zszywaj opaskę trzeba po przeciwnej od dziury stronie, inaczej blokada będzie luźne. Dokręcić nakrętki trzeba kluczem nastawnym. Jeśli nieszczelność jest duża, to dla niej mogą być 2 opaski z gwintem. W tym przypadku zwarty kawałek gumy jest stosowany do wycieku, na górze i na dole są nakładane zaciski. Takie opaski można dokręcić za pomocą śrubokręta.
2
Jeśli to możliwe, kupić opaskę nie, to można usunąć wyciek, owinięte ją gumową taśmą. Można ją wyciąć z opony rowerowej i innych сподручных materiałów. Taśma trzeba mocno nawijać drut, ściśle układając zwoje.
3
Jeżeli nieszczelność pojawiła się obok z gwintem, to wyeliminować można ją, włożył gumką. Zanurzyć go w miarkę poziomu oleju farby i mocno nawiń miejsce połączenia. Gdy farba wyschnie, otwór będzie wiarygodne герметизировано.
4
Oczywiście to wszystko środki tymczasowe. Jeśli rura jest uszkodzona od rdzy, to trzeba koniecznie po pierwszym razie wymienić cały przewód. Jeśli rura pękła od nadmiernego mechanicznego napięcia, należy chronić w przyszłości jej możliwego oddziaływania. Samo miejsce wycieku trzeba zalutować.
logo
Article Categories:
Hydraulika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *