Jak ustawić kanały na tunerze

Tuner jest specjalne urządzenie, które może dekodować sygnał wejściowy i przenieść go w tv w przystępnej dla niego formie. W zasadzie teraz popularne odbiorniki, będące częścią kompleksu sprzętu do TELEWIZJI satelitarnej.

Jak ustawić kanały na tunerze

Trzeba

  • – telewizor;
  • – odbiornik telewizji satelitarnej.

Instrukcja

1
Podłącz tuner do telewizora za pomocą dostępnego gniazda. Wybierz wygodny dla ciebie kanał, na którym będzie pokazywać odbiornik telewizji satelitarnej. Zainstaluj w trybie ręcznym polecenie – „Wyszukiwanie kanałów”. Tuner w tym momencie musi być włączony, a na jego ekranie powinny migać cyfry godziny). Zapisz kanał, to właśnie na nim będą wyświetlane kanały satelitarne, przełączać je będzie można na samym odbiorniku.
2
Dodaj kanał na tuner, do tego zeskanuj odpowiedni nadajnik na wybranym satelicie tunera. Aby to zrobić, należy najpierw określić, jaki kanał chcesz skonfigurować. Skorzystaj online tabeli wyszukiwania kanałów http://www.tv-sputnik.com/ch_select.php. Ustal z jej pomocą, na jakiej satelicie znajduje się kanał i sprawdź jego ustawienia na liście transponderów.
3
Przejdź do menu tunera do sekcji, która jest związana z ustawieniami, a mianowicie ustawienia transponderów. W zależności od modelu tunera nazwa strefy może ulec zmianie. Wybierz odpowiedni nadajnik. Następnie naciśnij przycisk na pilocie zdalnego sterowania, aby przeskanować transponder i dodać kanały w odbiorniku. Spędzają dwa razy w miesiącu, automatyczne skanowanie kanałów tych satelitów, które są ustawione.
4
Wybierz satelitę w menu odbiornika, a następnie naciśnij przycisk skanowania. Wybierz żądany tryb: ręczny, auto, ślepy lub sieci. Zaznacz pozycję „Auto”, aby nie wpisywać ustawienia transpondera. Tuner sam znajdzie wszystkie transpondery pracujące podejmowane twojej anteną satelitarną.
5
Po tym, jak znajdziesz żądany kanał, przejdź w menu odbiornika, wybierz opcję „edytuj kanał” – „kanały TV”, aby dodać kanał do listy. W momencie wyboru kanałów zaznacz folder, w którym będą wyświetlane, kliknij przycisk „OK” i naciśnij biały przycisk na pilocie.
logo
Article Categories:
Zdjęcia i wideo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *