Jak ustalić wartość samochodu używanego

Aby sprzedać, kupić lub ubezpieczyć samochód, ważne jest, aby prawidłowo określić jego wartość. To zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stanu, przebiegu, dostępność dodatkowych opcji i wielu innych.

Jak ustalić wartość samochodu używanego

Trzeba

  • – informacje o pojeździe;
  • – oględziny samochodu;
  • – ogłoszenia w gazetach lub na stronach internetowych;
  • – kalkulator obliczania.

Instrukcja

1
Spróbuj określić koszt auto za pomocą tabeli korekcyjnej. Dla tego sprawdzić rok produkcji maszyny i oblicz jej wiek z dokładnością do roku. Następnie zajrzyj do prędkościomierz, aby określić jej przebieg. Przy zakupie samochodu należy pamiętać, że wiele nieuczciwi właściciele i dealerzy sztucznie zaniżają przebieg, stosując specjalne urządzenia, więc spróbuj sprawdzić prawdziwość zeznań za pomocą pośrednich oznak (zużycie tarcz, stan nadwozia, silnika, itp.).
2
Dowiedz się cena nowego samochodu twojej marki, aby to zrobić zajrzyj na stronę producenta lub skontaktuj się z biurem sprzedaży. Jeśli właśnie takie modele są już wycofane z produkcji, należy skontaktować się z ceną podobnego auto.
3
Znajdź w tabeli współczynnika korygującego i pomnożyć przez niego cena nowego samochodu, otrzymasz przybliżoną cenę używanej maszyny. Oczywiście, liczba ta jest orientacyjna, ponieważ nie uwzględnia wielu ważnych ustawień.
4
Aby dowiedzieć się cenę precyzyjnie, skorzystaj z bezpłatnych internetowych kalkulatorów. Wpisz w proponowane przez komórki nazwa samochodu, rok produkcji, informacje o stanie karoserii, dodatkowych opcjach i natychmiast zostanie przedstawiona przykładowa cena samochodu.
5
Dodatkowo zobacz ogłoszenia o sprzedaży takich samochodów na stronach internetowych lub w gazetach. Z ich pomocą można dostosować otrzymaną wartość, ponieważ popyt na rynku na te i inne modele może podnieść lub obniżyć szacunkową cenę.
6
Jeśli chcesz poznać cenę samochodu z uwzględnieniem stanu technicznego (podwozia i nadwozia), udać się do fachowej stacji obsługi. Za niewielką cenę eksperci wskażą ci wszystkie wady, zadecydują, czy maszyna w wypadku lub malowany, jaki wymaga naprawy, zagubionych czy części nadwozia i inne ważne szczegóły, które wpływają na cenę.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.