Jak umieścić router

Dzisiaj coraz więcej użytkowników domowych internetu instalują dodatkowe urządzenia bezprzewodowe routery, zapewniające WiFi-połączenie z sieci operatora. Dość często po zakupie routera właściciele komputerów borykają się z problemami przy jego instalacji i konfiguracji, i w tym artykule omówimy podstawowe zasady konfiguracji routera w systemie na przykładzie powszechną modelu D-Link.

Jak umieścić router

Instrukcja

1
Włącz router do sieci i za pomocą kabla dostarczonego w zestawie router, podłącz jeden z jego porty LAN z wyjściem karty sieciowej komputera.
2
Kabel sieciowy dostawcy ustaw w WAN port routera. Po nawiązaniu połączenia WAN-interfejs powinien zaświecić się dioda.
3
Otwórz w komputerze panel sterowania i przejdź do sekcji połączeń sieciowych. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę „Połączenie lokalne” i wybierz właściwości. Kliknij dwukrotnie wiersz „Protokół internetowy TCPIP” i zaznacz pola wyboru na automatycznym odebraniu wszystkich adresów.
4
Następnie otwórz przeglądarkę internetową i wpisz w pasku adresu 192.168.0.1, aby wejść do interfejsu routera. Gdy masz wymagają nazwy użytkownika, wpisz „admin” i kliknij „OK”. W panelu po lewej stronie kliknij „WAN” i w górnym pasku wybierz zakładkę „Home”.
5
Zaznacz pole w punkcie „Static IP Address”. W pustych polach poniżej wprowadź ustawienia swojego protokołu TCPIP”. Wprowadzając dane, naciśnij przycisk „Zastosuj”, a następnie wybierz w menu opcję „Others” i „PPTP” i wprowadź odpowiednie dane w pustych wierszach poniżej.
6
Ustawienia protokołu pozostają takie same, a na dodatek trzeba będzie podać i potwierdzić hasło dostępu do sieci. Zastosuj zmiany.
7
Następnie, otwórz menu „Status” i wprowadź liczebny adres MAC routera, do późniejszej rejestracji u dostawcy, po czym naciśnij przycisk „Connect” i poczekaj na wiadomość o tym, że połączenie jest.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.