Jak ułożyć prawidłowo fartuch w kuchni

Fartuch kuchenny musi być połączona z meblami i harmonijnie pasować do wnętrza. Wyłożony z płytki, to nie tylko spełni funkcję dekoracyjną, ale również chroni ścianę przed dostaniem się kurzu, wody i kropli tłuszczu.

Jak ułożyć prawidłowo fartuch w kuchni

Trzeba

  • – budowlany poziom
  • – kątownik budowlany
  • – płaska listwa
  • – klej do płytek
  • – płytki ceramiczne
  • – masa gipsowa
  • – dziurkacz

Instrukcja

1
Przygotuj powierzchnię. Zdejmij tapety i umyć ścianę wodą. Zaplanujcie ołówkiem linię uszczelki przewody do wyciągnięcia. Na tej linii zrób dziurkaczem штробу. Masz jeszcze do niej przewód, zabezpieczyć zaprawą z gipsu.
2
Weź budowlany poziom, prostą listwę i pion i wykonać pomiar kątów i płaszczyzn. Sprawdź je w poziomie i w pionie. Luzy pomiędzy płaszczyzną bezpośredni reiki i ściany nie powinny przekraczać 5 mm.
3
Po zapoznaniu się z instrukcją, wymieszać mieszankę tynkarską. Małą szpachelką накидайте ją na powierzchni ścian i wyrównać dużą. Nadmiar zaprawy należy zdjąć szafy. Postaraj się, aby jedną płaszczyznę w pionie i w poziomie.
4
Według otworu drzwiowego puść pion, otrzymując w ten sposób pionową etykietę, na której należy kierować płytki. Wymieszać klej tak, jak o tym napisano w instrukcji. Za pomocą pacy zębatej stosuje się go na ścianie przy samej podłodze.
5
Następnie cienką warstwę zaprawy klejowej należy nanieść na powierzchnię płytki. Wchodząc jej w roztworze, осадите киянкой, wykonanej z gumy. W pionie i w poziomie wystawiać płytki z użyciem krótkiej poziomu.
6
Jeśli płytki wstała nierówno, zdejmij ją, a następnie dodaj lub usuń odpowiednią ilość kleju i sprowadź ją z powrotem na miejsce. Pamiętaj, że od pewnej zabudowy pierwszych płytek zależeć będzie ostateczny wynik układania fartuch.
7
Ustanawia następujące płytki, zauważ, jak znajduje się rysunek. Między sąsiadującymi żebrami włóż dwa krzyżyka. Przesuń palcami wzdłuż szwu. Nie musisz przy tym poczuć przejścia.
8
Na drugą płytkę zaznacz trzecią. Między poziomej i pionowej ścianami drugiej płytki sprawdź kąt, dołączając budowlany gon. Następnie ponownie kontynuować wrzucać fartuch.
9
Układanie sześć elementów, odzyskaj poziomą linię pomocniczą. Doprowadzić rząd do kąta, jeśli to konieczne, umieścić płytki docinane szkła.
10
Kiedy fartuch będzie wyłożony w całości, отмойте go wodą i wyczyścić fugi. Wymieszać zaprawę, a następnie wypełnij je, wykonując ukośne ruchy gumową szpachelką. Po zatarciu przetrzyj płytki wilgotną ściereczką.
logo
Kategoria:
Kuchnia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.