Jak ujawnić swoje zdolności

Wielu pisarzy, artystów i innych specjalistów, dokonuje pewnych etapów rozwoju zawodowego, miał wątpliwości co do swoich umiejętności. Tym bardziej takie wątpliwości są naturalne na początku życiowego lub zawodowego. Istnieje kilka dobrych sposobów, aby wiarygodnego określenia swoich umiejętności.

Zdolności jasne, pojawiły się w wybranej rzeczywistości

Instrukcja

1
Przejść specjalne testy. W internecie pojawiło się wiele różnych testów. Jeśli nie jest znane źródło, najlepiej takimi zadaniami nie angażować, żeby jeszcze bardziej nie zgubić się w sobie. Istnieje wiele nauk na temat typów osobowości, o dziedziczności, itp. Skontaktuj się z osobą jakiegos kierunku, który pomoże ci sprawnie przejść przez dobre testy. Nie koncentrują się na tym etapie i nie dają mu zbyt wielkiego znaczenia.
2
Powstrzymywać się od wykonywania niektórych spraw, aby każdy dzień był jakiś odcinek czasu wolnego. Nazwijmy to czas „Lekcja na odkrywaniu zdolności”. Spędzasz tę lekcję dla siebie przez dłuższy czas, na przykład w ciągu roku. Co można po tym robić?
Rozejrzyj się dookoła i zacznij robić to, co wcześniej nigdy nie robiliśmy lub na co nie starcza czasu. Sadzenia drzew, naucz się grać na gitarze, nauka języka chińskiego, malować farbami, вышивайте krzyżykiem, дрессируйте psów, nauczajcie sąsiadów matematyki, chodzić na wycieczki itp.
Po prostu spróbuj wszystko, co ci na głowę spadnie. Nie ważne, okazuje się u ciebie, czy nie. Najważniejsze – masz radość z samego procesu, czy o tym, czy zaczynasz budować plany. Jakieś zajęcia szybko się nudzi, a które mogą urzec. Nie dają i tego kroku zbyt wielkiego znaczenia, po prostu zwróćmy uwagę, jakie zajęcia sprawiają ci wewnętrzną radość.
3
Obserwuj ludzi, którzy na co dzień znajdują się w pobliżu. Co daje im radość, jakie twoje działania? Co takiego robisz, dlaczego ludziom staje się jaśniejsze? Zauważ to dla siebie. Zapytaj także u innych ludzi, co ich zdaniem, masz zdolności. Przesłuchaj kilkadziesiąt osób, jeśli można. Zapisz ich odpowiedzi.
4
Porównaj wyniki 3-ch poprzednich krokach. Gdzieś na skrzyżowaniu powinny „высветиться” swoje umiejętności. Zastanów się, w jakiej konkretnie sprawie mogliby jasno się ujawnić. Nawet jeśli to gra na skrzypcach, a ci już 90 lat i nigdy nie zajmowali się muzyką, nie откидывайте tę myśl jak бесперспективную. Historia zna wiele przypadków, kiedy ludzie nawet w starszym wieku zaczynali się czegoś uczyć od podstaw i osiągali znakomite wyniki, po pewnym ilość lat.
5
Jak masz jasność w stosunku do swoich umiejętności i zrozumieli, w jakim naprawdę można je pokazać, zaczyna się najważniejsze. Znajdź fachowca, który już osiągnął sukces w tej sprawie. To musi być to profesjonalista, który może dać fachowe doradztwo. Zapewnij spotkania z nim i zapytaj, czy możesz zająć się daną sprawą, czy masz do tego zdolności.
Fachowiec bardzo szybko określi swoje rzeczywiste szanse na sukces. On nie będzie hipokryzji i coś powiedzieć na pocieszenie, ale daje naprawdę bezstronną ocenę. Mu nie będzie trudno ocenić początkujących. Jeśli się potwierdzi, że naprawdę masz zdolności, to dalej możesz nie wątpić.
Należy zwrócić uwagę
Każdy człowiek może się mylić, nawet profesjonalista. Jeśli specjalista powiedział, że masz coś, co nie ma umiejętności, ale z tym nie zgadzasz, – udać się do innego specjalisty, potem do trzeciej.

Jeśli jakaś sprawa nie bardzo masz na razie działa, ale sprawia ci radość i jesteś gotowy, dużo i ciężko nad nim pracować, to najprawdopodobniej masz umiejętności w tej dziedzinie.

Stephen Scott stał się milionerem, zajmując się marketingiem i reklamą. Ale przeszedł przez ciężki okres, kiedy szef zwolnił go z pracy i powiedział, że on nigdy nie osiągnie sukcesu w marketingu. Pamiętaj o tym.

Porada
Aby dowiedzieć się, do czego jest zdolny, trzeba dużo próbować, a na to często nie ma czasu. Przestańcie oglądać telewizję, „mucha” ” w internecie, gadać ze znajomymi. Zajmijcie się sprawą.

logo
Article Categories:
Psychoanaliza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *